Зустріч з письменницею Надійкою Гербіш
1 лютого в літературно-мистецькій вітальні Тернопільської обласної бібліотеки для молоді відбулася зустріч з українською письменницею, журналісткою, перекладачкою Надійкою Гербіш.
Коротко про авторку: Надійка Гербіш народилася в місті Збараж, там провела дитинство. В Тернополі закінчила класичну гімназію, гуманітарний ліцей при Тернопільському експериментальному інституті педагогічної освіти. Вищу освіту здобула в Київському національному лінгвістичному університеті за спеціальністю «Англійська мова та література». З 17 років почала роботу журналісткою в одному із регіональних журналів. Була учасником американської місіонерської групи «Helping Hands». Працювала перекладачкою, телеведучою, прес-секретарем, фотографом, редактором видавництва, викладачем, менеджером. Велику популярність здобула після видання книжок «Теплі історії до кави» та «Теплі історії до шоколаду», які високо оцінили шанувальники слова.
Творча зустріч з читачами розпочалась з невеликого концерту студентів Тернопільського музичного училища ім. С. Крушельницької: струнний квартет зіграв улюблені мелодії, які створили чарівний настрій у стінах бібліотеки.
За словами письменниці, теми для написання творів приходять залежно від того, над чим автор працює в конкретний період часу. Саме переклади стали першою сходинкою до літератури. Зокрема, серія книг «Теплі історії» з’явилась після того, як авторка перекладала книгу мемуарів Джорджа Буша. Це був складний текст і складні теми, тому їй захотілось протиставити щось тому світу тепле та світле.
Письменниця презентувала свою останню книгу «Мене звати Мар’ям» (2017), у якій провела паралель між біблійними подіями народження Ісуса і сучасними біженцями. Ця книжка про те, коли в місто приходить війна, тим, хто зумів вижити, залишається небагато: пам’ять, любов і болюче бажання вберегти найдорожчих. На думку авторки, це книжка «для батьків, щоб вони читали її зі своїми дітьми й переставали боятися. І для дітей, щоб читали її своїм батькам і самі не розівчилися любити». Головною у збірці стала історія маленької дівчинки-біженки, яка розчулює читача аж до сліз. Не дарма книга «Мене звати Мар’ям» отримала нагороду «Соціальна книжка року» від простору української дитячої книги «Барабука».
«Книжка – це не просто сторінки у палітурці, а спілкування з читачем. Людина, яка читає мої твори, буде відчувати те, що твориться у моєму серці», – поділилась Надійка Гербіш.
У зустрічі з письменницею взяли участь доценти кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства Білик Надія Іванівна та Конопліцька Олена Ігорівна.