Зустріч у форматі конструктивного діалогу з Ігорем Длябога


2 березня 2021 року на соціально-гуманітарному факультеті відбулася зустріч у форматі конструктивного діалогу для студентів і викладачів кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності з шанованим спікером та цікавим гостем Ігорем Длябога – американським журналістом та редактором, секретарем Організації Оборони Чотирьох Свобід України, редактором «Українського квартальника» (США) та громадським діячем США.
Пан Ігор Длябога активно працює над популяризацією інформації про Україну та українців на сторінках Квартальника. «The Ukrainian Quarterly» є англомовним квартальником східноєвропейської й азійської проблематики, виданням Українського Конгресового Комітету Америки (УККА), виходить у Нью-Йорку з жовтня 1944. Завданнями журналу за радянських часів було протидіяти радянській пропаганді об’єктивною інформацією, опертою на джерельні матеріали, інформувати вільний, головне англомовний, світ про актуальні українські політичні, економічні і культурні проблеми, зокрема про рух опору в УССР та про життя українців у США і в діаспорі.
Для студентів спеціальності «Журналістика» й ОП «Документознавство та інформаційна діяльність» було цікаво пізнати шлях зростання пана Ігоря. Ігор Длябога закінчив Нью-Йорк Сіті Коледж та отримав ступінь магістра із медіа досліджень в Університеті Нова школа, викладав журналістику в університетах США, був генеральним директором української телерадіомережі, працював у складі відділу неурядових організацій Департаменту громадської інформації при ООН, є власником блогу, активним лобістом українських питань в Конгресі США.
Студенти та викладачі кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності (Гомотюк О., Біловус Л., Білик Н., Лазарович М., Шкіцька І., Недошитко І., Ліщинська Н., Лотоцька О.) соціально-гуманітарного факультету, а також експерт Тернопільської кінокомісії Володимир Ханас, який теж брав участь у дискусії, обговорювали проблеми сучасної журналістики, інформаційної війни між Україною та Росією.
Ігор Длябога вів розмову у контексті власного багаторічного журналістського досвіту, а тому дискусія проводилася навколо питань компаративного аналізу освітньої підготовки журналістів у США та Україні, переорієнтації медіа у новітні формати, подання англомовної інформації про Україну «Українським квартальником» з метою формування правдивого та позитивного іміджу країни у США.
Зустріч стала продовженням налагодженої співпраці, бо пан Ігор зацікавився науковим доробком кафедри і бажанням популяризувати здобутки викладачів. Першою ластівкою стала публікація розвідки про кооперативних рух на західній частині України Оксани Лотоцької, кандидата історичних наук, доцента кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності. На черзі – наступні публікації викладачів Західноукраїнського національного університету.
Не могли оминути учасники зустрічі і питань, пов’язаних із побутуванням українців у США, адаптації до нових умов четвертої хвилі, ролі діаспори у фінансовій, політичній підтримці України, тим паче, що на кафедрі захищено дисертаційні дослідження на тему співпраці з українською діаспорою.
Попри різницю у часі із США, час пролетів непомітно, і далеко вийшов за межі робочого дня. Учасники не помітили, що більш аніж двогодинне спілкування, має завершитися. А підсумком зустрічі стали домовленості про розширення формату співпраці, про можливість комунікації із очільниками українського руху у США, та ще багато чого…
Безмежно вдячні пану Ігорю за глибоку і цікаву розмову. До нових зустрічей!!!