З нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці відбувся корпоративний захід для студентів групи ДІД-21 в етногалереї «Спадок» родини Демкур


13 жовтня студенти другого курсу спеціальності «Документознавтво та інформаційна діяльність» відвідали знану в Тернополі етногалерею «Спадок» родини Демкур. Захід було приурочено одному з найбільших християнських свят в Україні – Покрові Пресвятої Богородиці.

У колекції відомих меценатів Тараса та Ірини Демкур зібрано не лише унікальні зразки українського народного одягу з різних етнографічних регіонів, а й представлено давні українські ікони Богородиці.

З розповіді куратора етногалереї пані Анни студенти довідалися про своєрідність жіночого та чоловічого народних строїв, специфіку виготовлення жіночих прикрас і домотканного полотна для сорочок. Водночас, детально було висвітлено значення символічних зображень в орнаментах вишиванок загалом та борщівської вишивки, зокрема.

На завершення екскурсії студенти з великим задоволенням взяли участь у фотосесії, обравши для себе народний одяг гуцулів.

Про важливість таких заходів свідчать відгуки студентів. Зокрема, Вікторія Хомякова наголосила на тому, що «Етногалерея – неймовірне колоритне місце, яке вражає різноманітністю експонатів. Кожен з них настільки унікальний, що виникає бажання детальніше розглянути його та більше дізнатися про всі культурні надбання колекції. Після відвідування галереї розумієш, що українська культура є неповторна».

Влад Гурзель зазначив, що «Етногалерея – це захоплива місцина, де ти з головою поринаєш у світ давнього гуцула. Різноманіття вишитих сорочок, їх геометричні орнаменти вражають. Одягнувши стрій гуцула, взявши в руки люльку, якій понад сто років, ти миттєво починаєш почувати себе тим давнім українцем. Бажаю всім відвідати етногалерею «Спадок» родини Демкур».

Модератором заходу виступила куратор групи ДІД-21, кандидат історичних наук, доцент кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства Надія Іванівна Білик