Вишиванка з бабусиної скрині


17 травня викладачі та студенти кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства ТНЕУ взяли активну участь у святі з нагоди Дня вишиванки.

У контексті заходу на кафедрі ДІДУ було репрезентовано давні вишиванки з родинних колекцій. Всі присутні змогли довідатись про особливості вишивки з різних регіонів України. Зокрема, для вишиття Полтавщини характерна вишивка білими нитками, для центральної України (Черкащина та Київщина) — чорно-червоними, для Чернігівщини — червоними, для Буковини та Галичини — різнокольоровими нитками. Особливий інтерес викликала давня вишиванка з Борщівського району, що є унікальною візитівкою Тернопільщини. Згідно давніх українських традицій, у борщівській вишивці домінує чорна нитка, що зумовлено трагічною історією краю, який упродовж століть потерпав від татарської навали. Як спомин про загиблих українців вишивали чорними нитками впродовж семи поколінь.

Сьогодні намагаються відродити давні техніки вишиття, щоб зберегти для нащадків вишивку — генетичний код української нації.

Таким оригінальним заходом колектив кафедри підтримав інформаційний проект «Звідки ТВОЯ?».

Надія Білик, кандидат історичних наук, доцент кафедри ДІДУ