Урочисте свято з нагоди вручення Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Братів Богдана та Левка Лепких

Традиційно у День Соборності України, 22 січня, в Тернопільській обласній філармонії відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Братів Богдана та Левка Лепких.

За результатами голосування членів Громадської ради з присудження премії, до складу якої належить і доцент кафедри ДІДУ, кандидат історичних Надія Білик, лауреатами за 2018 рік стали:

·        письменник, публіцист, редактор Василь Савчук (м. Бережани) – за різножанрові книги останніх років, зокрема поетичний цикл «Краківські думи Богдана Лепкого;

·        колектив укладачів «Словника фразеологізмів у творах Богдана Лепкого» (Тернопіль, 2018), зокрема – професор Стефанія Панцьо (автор проекту і головний редактор), професор Тетяна Вільчинська, доценти: Ірина Бабій, Наталія Лісняк, Ніна Свистун, Марія Наливайко, Тетяна Миколенко, Наталія Парасін – усі науковці з Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка;

·        головний диригент академічного симфонічного оркестру Тернопільської обласної філармонії, заслужений діяч мистецтв України Мирослав Кріль – за популяризацію української музики, зокрема, пісень на слова братів Лепких та їх улюбленого мелосу і творчу діяльність останніх років;

·        художник Микола Кафтан (м. Тернопіль) – за вагомий внесок у розбудову культурно-мистецького простору Тернопілля, розвиток образотворчого мистецтва, залучення учнівської та студентської молоді до активного творчого життя, популяризацію образів Богдана Лепкого та учасників Революції Гідності й АТО.

Урочисте дійство з нагоди вручення премії розпочали художніми номерами учні Тернопільської ЗОШ №14 ім. Богдана Лепкого. Невеликий екскурс в історію премії зробив заслужений журналіст України Михайло Ониськів.

До представлення лауреатів були запрошені лауреати премії ім. Братів Лепких – заслужений працівник культури України Надія Волинець, лепкознавець, кандидат історичних наук, доцент ТНЕУ Надія Білик, заслужений художник України Євген Удін, а також заступник директора Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Галина Федун, заслужена артистка України Адріана Онуфрійчук.

Голова Громадської ради, лауреат премії ім. Братів Лепких, письменник Богдан Мельничук нагородив відзначених діячів культури й науки дипломами лауреатів. За традицією, фонд премії було сформовано Лігою підприємців «Українська справа» на чолі з Михайлом Ратушняком, який вручив лауреатам грошові винагороди.

У фойє філармонії було розгорнуто виставку живопису Миколи Кафтана. Окрасою дійства стали музичні вітальні номери лауреатам від бережанської делегації та концерт академічного симфонічного оркестру і солістів обласної філармонії.