Участь кафедри у міжнародній конференції «UREHERIT: архітектори за спадщину в Україні»

Доктор архітектури, член Національної спілки архітекторів України, професор кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності ЗУНУ Оксана Дячок 13-14 жовтня 2023 року взяла участь у міжнародній конференції «UREHERIT: архітектори за спадщину в Україні», яка відбувалася у Львові в івент-холі Bank Hotel Lviv, та у воркшопі в Свірзькому замку.
Події проводились в рамках міжнародної програми «UREHERIT. Архітектори за спадщину в Україні: відтворення ідентичності та пам’яті». Протягом трирічного проєкту європейські та українські фахівці зі спадщини, архітектори, проєктувальники, інженери, інші фахівці, службовці місцевих органів влади та громад українських міст через дослідження, семінари, публічні дискусії, заходи, постійний професійний розвиток та освітні програми для архітекторів вирішуватимуть теми охорони та відновлення української культурної спадщини. Проєкт ініційовано Асоціацією архітекторів Литви, співфінансується програмою Європейського Союзу «Креативна Європа». Його реалізує Консорціум із 11 організацій: Асоціація архітекторів Литви (координатор проєкту), Архітектори Швеції, Федеральна палата архітекторів та дипломованих інженерів Австрії (BKZT), Королівська Данська академія. Інститут технології та архітектури (IBT), Орден архітекторів Румунії, Національна рада архітекторів, планувальників, ландшафтних працівників та захисників природи (CNAPPC, Італія), Федеральна палата німецьких архітекторів (BAK), Естонська асоціація архітекторів, Національна спілка архітекторів України, Ro3kvit: Urban Coalition for Ukraine, Харківська школа архітектури та Рада архітекторів Європи як асоційований партнер.
Проєкт розглядатиме спадщину як ресурс для сталого культурного, соціального, екологічного та економічного відновлення, одночасно вирішуючи проблеми збереження, перегляду та підкреслення національної та місцевої культурної ідентичності, відображення пам’яті у відбудові. Учасники проєкту поділяться своїми знаннями та досвідом, а також експериментуватимуть із метою формування компетенції щодо охорони спадщини, відновлення культурно значущих планів і проєктів та розширення можливостей місцевих громад як інструменту для побудови нової, демократичної та сталої України з унікальною, але європейською культурною ДНК.