Тренінг з дисципліни "Українознавство"


26–28 листопада 2018 року студенти першого курсу Факультетів економіки та управління, обліку та аудиту, комп’ютерних та інформаційних технологій, Навчального-наукового інституту міжнародних економічних відносин імені Б. Гаврилишина взяли участь у тренінгу з дисципліни «Українознавство». За сприяння канд. іст. наук, доцента Мукомели Ірини Богданівни захід відбувся у Тернопільському обласному художньому музеї.

Студенти дізналися історію музею, який був заснований в 1991 році на базі колишньої картинної галереї – одного з відділів краєзнавчого музею. Експозиція розміщена у трьох музейних залах: «Мистецтво України», «Зарубіжне мистецтво», «Меморіальна зала Д. Шолдри». Студенти ознайомилися з оригінальними творами українського бароко середини XVIII ст.: різьблені барельєфи Й.-Г. Пінзеля («Подорож до Еммаусу», «Царські врата»), дерев’яна пластика А. Осинського («Св. Апостоли Петро і Павло»), парсунний «Портрет Миколая Потоцкого», «Св. Миколай», стародруки з гравюри Й. та А. Гочемських, Н. Зубрицького, А. Козачківського. Як зазначили студенти, барельєфи Пінзеля – справжні музейні перлини світового значення.

Після розповіді екскурсовода студенти по-іншому сприйняли полотна С. Васильківського, П. Левченка, М. Глущенка, М. Пимоненка, І. Труша, М. Хана, дізналися про відомих українських художників із світовим іменем – Марію Примаченко, Тетяну Яблонську, Якова Гніздовського, Олександра Лопухова – та із захопленням оглянули їхні роботи. Неабияке зацікавлення викликало полотно Д. Нарбута «Сорочинський ярмарок» за М. Гоголем. Також студенти відкрили для себе Івана Марчука, українського художника родом із Тернопільщини, якого Британія внесла до списку ста геніїв світу. Не менше враження справили і твори зарубіжного мистецтва, а саме західноєвропейська графіка. Також студенти відзначили технічну досконалість творів релігійного і світського живопису невідомих майстрів Австрії, Німеччини, Італії, Франції. Студенти щиро подякували екскурсоводові пані Марії за час, протягом якого вони поринули у світ прекрасного.