Студенти ОП «Менеджмент соціокультурної діяльності» та «Графічний дизайн» вивчали особливості зберігання документів у Державному архіві Тернопільської області


5 травня у контексті дисципліни «Збереження культурної спадщини» (керівник курсу – кандидат історичних наук, доцент Надія Білик) студенти першого курсу ОП «Менеджмент соціокультурної діяльності» та «Графічний дизайн» ЗУНУ вивчали особливості зберігання документів Національного архівного фонду України в Державному архіві Тернопільської області. Вони мали нагоду ознайомитись із історією архіву, оглянути читальний зал, ознайомитися із оцифрованими описами  фондів та документами, які оприлюднені на сайті держархіву. Студенти переглянули архівні кримінальні справи, які було передано Службою безпеки України на зберігання до установи, долучилися до процесу сканування документів.

Захоплюючою для всіх була екскурсія до архівосховища, де зберігається понад 700 тисяч документів. Працівники архіву закликали студентів звертатися до них з метою написання родоводу, на прикладі давніх метричних книг досліджувати історію своєї сім’ї.  Також студенти мали змогу побачити, як проходять реставраційні роботи з документами, які матеріали використовують у цьому процесі.

Модерувала захід головний спеціаліст установи Оксана Сулима, яка презентувала музей архіву, де в експозиції представлено унікальні артефакти про історію Тернопільщини. Особливо першокурсників зацікавила розповідь про перебування Тараса Шевченка в Почаєві, про що свідчили оригінали документів. Майбутні фахівців сфери дизайну та культури оглянули виставку, присвячену виданням книги «Кобзар» та сакральним спорудам Тернополя й області.

Такі зустрічі з фахівцями сприяють поглибленому вивченню теми «Збереження культурної спадщини в архівах», популяризують діяльність соціокультурних інституцій.