Надія Білик презентувала книгу «Спогади про Богдана Лепкого» в центральній міській бібліотеці Тернополя


У центральній міській бібліотеці м. Тернополя 7 березня відбулася презентація книги «Спогади про Богдана Лепкого», яку впорядкувала Надія Білик, кандидат історичних наук, доцент кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ. Зміст видання складають передмова, спогади сучасників, примітки та фотоматеріали.
У заході взяли участь науковці, краєзнавці, журналісти, студенти ЗУНУ, бібліотекарі Тернополя.
Модерувала презентацію Оксана Лехіцька, директорка центральної міської бібліотечної системи. Про важливість видання у час війни говорили Микола Лазарович, доктор політичних наук, професор ЗУНУ, Наталія Стрілець, в.о. директора Обласного комунального музею Б. Лепкого в Бережанах. Музичною окрасою заходу став виступ бандуристів із Тернопільського ліцею №21 – спеціалізованої мистецької школи ім. І. Герети. Актуально звучала поезія «В храмі св. Юра» у виконанні студентки ТНПУ ім. В. Гнатюка Мар’яна Бурденюк.
До видання ввійшли спогади сучасників про видатного українського письменника та громадсько-культурного діяча Богдана Лепкого (1872–1941). Більшість із них опубліковано в незалежній Україні вперше. Видання приурочено 150-літтю від дня народження митця.
Постать митця, його багатогранність вражали сучасників настільки, що впродовж багатьох років живий образ Б.Лепкого поставав у їхній уяві та залишався таким, незважаючи на обставини й час.
Завдяки гранту благодійного фонду родини Ремезів при Альбертському університеті в Канаді видано книгу «Спогади про Богдана Лепкого».
З підручників і монографій постає офіційний образ Богдана Лепкого, тоді як спогади сучасників відривають нам постать діяча як живої людини.
Оприлюднення мемуарів сучасників в одній книзі сприятиме формуванню цілісного творчого портрета діяча, недопущенню фальсифікацій навколо цієї визначної постаті в історії української культури, водночас стане гідним пошануванням пам’яті духовного подвижника національно-державного відродження України.