«PoetykON»: святкуємо всесвітній день поезії

21 березня 2024 року світова літературна спільнота відзначає День поезії. Цій даті був присвячений онлайновий захід «PoetykON», організований Сілезьким університетом і Школою польської мови та культури. Викладачі кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності Західноукраїнського національного університету проф. Ірина Шкіцька і доц. Наталя Ліщинська, які взяли участь у міжнародному культурному заході, мали можливість ознайомитися з чудовими доповідями і насолодитися красою польського поетичного слова.
Доповідачами на ПОЕТИКОНІ були закохані в поезію представники академічної спільноти та літературних угрупувань, зокрема проф. Олександр Наварецкі, проф. Моніка Ладонь, проф. Мілош Пйотров’як, Мирослав Синява, проф. Йоанна Дембінска-Павелец, проф. Ромуалд Цудак, проф. Анна Шаверна-Диршка, проф. Маріан Кисиль, д-р Анна Гаврись-Мазуркевич, проф. Анна Калюжа, проф. Єва Йаскула, проф. Лешек Звєржиньскі.
Науковці у своїх виступах порушували різні питання розвитку літератури та її жанрів:
— еволюції та диференціації літературних жанрів;
— репрезентації в поезії філософії втрати, протиставлень сили і любові, пошуків сенсу життя;
— пошуку факторів, що визначають тематику літературних творів;
— становлення творчої особистості;
— тенденцій розвитку польської і світової поезії та прози.
Енергія закоханих у слово людей наповнила серця всіх присутніх на цьому заході глибокою радістю і дала великий поштовх для подальшої педагогічної роботи і нових літературних звершень.