ПЕРШОКУРСНИКИ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНИХ ПРОГРАМ «КУЛЬТУРНА ДИПЛОМАТІЯ» ТА «ГРАФІЧНИЙ ДИЗАЙН» ВІДВІДАЛИ ЕТНОГАЛЕРЕЮ «СПАДОК»


Етногалерея «Спадок» із приватної колекції родини Тараса і Ірини Демкур у Тернополі упродовж багатьох років є справжнім культурно-мистецьким центром популяризації, збереження і розвитку нематеріальної культурної спадщини Галичини та інших регіонів України. У цьому мали нагоду переконатись першокурсники соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ, які навчаються на освітньо-професійних програмах «Культурна дипломатія» та «Графічний дизайн».

Спілкування студентів із Тетяною Фариною, куратором етногалереї «Спадок», розпочалося у формі діалогу. Говорили про вишиванку, її символіку, багатство орнаментів і кольорів. Пані Тетяна детально розповіла про особливості виготовлення полотна для сорочки, традиції пошиття та вишивки, притаманні Тернопільщині. Особлива увага була звернена на борщівські сорочки, яким близько 150 років. Поява цього феномену української культури оспівана в чисельних легендах, пов’язаних з історією краю. Також студенти познайомилися з такими артефактами, як чоботи-чорнобривці, обгортка, запаска та крайка.

Актуальним було звернення куратора галереї до молоді: «Де б Ви не були, завжди пам’ятайте, що українці – це давня нація, це сильна нація для творення. Українці мають чим гордитися!»

На завершення екскурсії дівчата приміряли українські весільні вінки, їх неймовірна врода відображена у світлинах.

Захід відбувся у рамках вивчення дисципліни «Історія та теорія української та світової культури» (керівник курсу — кандидат історичних наук, доцент Надія Білик).