Освітня програма «Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики»


16 квітні 2018 року в ТНЕУ розпочато реалізацію проекту «Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики», який реалізовує громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» спільно з Тернопільським національним економічним університетом, Міністерством молоді та спорту України, Комітетом Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму за підтримки «U-LEAD з Європою». Представник програми «U-LEAD» Астрід Коль підкреслила важливість та значення реформи децентралізації, а також звернула увагу на майбутнє об’єднаних територіальних громад і роль молоді у процесах змін.

Автор проекту Максим Черкашин, керівник ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад», про ідею освітньої програми зазначив наступне: «Так, одним із значних поштовхів став величезний брак кадрів у громадах. В Україні створено понад 700 об’єднаних громад. І децентралізація – це шанс залишити молодь в Україні».

Учасниками проекту стали 20 представників восьми об’єднаних громад Заходу України, 50% з них представляють органи місцевого самоврядування, а 50% є лідерами громадських організацій. Базовий принцип 50 на 50, який, зокрема, використовує Рада Європи, допомагає краще розуміти один одного, вибудовувати діалог і партнерські взаємини. Саме цей принцип закладений в освітній програмі «Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики».

Програма «Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики» є пілотною. На паритетних засадах до проекту залучено провідних науково-педагогічних працівників ТНЕУ, керівників і менеджерів громадських організацій, тренерів і коучів. І саме ця багатогранність дасть слухачам необхідні знання та практичні навички у сфері реалізації молодіжної політики на рівні територіальних громад.

Освітня програма проекту складається з трьох сесій – загалом 100 академічних та 100 дистанційних годин, при цьому 50% дисциплін викладатимуть класичним, академічним методом, а 50% – у форматі тренінгів та зустрічей з відомими особистостями. Між сесіями учасники виконуватимуть практичні завдання, а фінальною буде робота на тему: «Стратегія розвитку молоді моєї громади».

Під час першої сесії учасники програми прослухали лекції викладачів ТНЕУ з психології управління, соціології молоді, етики та етикету, менеджменту тощо. Окремий навчальний модуль було присвячено темі «Субкультури та особливості співпраці з їх представниками», яку презентувала  Білик Надія Іванівна, кандидат історичних наук, доцент кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства ТНЕУ. У результаті вивчення теми слухачі програми довідались про сутність субкультур, їх функції та види, унікальність і різноманітність молодіжних субкультур ХХ-ХХІ століть, особливості взаємодії з їх представниками.

 Надія Білик, кандидат історичних наук, доцент кафедри ДІДУ