Напередодні Дня журналіста
5 червня 2020 р., у Всесвітній день охорони навколишнього середовища, Україну та Молдову поєднав спільний проект на ниві освіти, зорганізований у Тернополі. На юридичному факультеті ТНЕУ відбулась онлайн-зустріч представників кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності з викладачами та студентами кишинівського Центру передового досвіду в галузі інформатики та інформаційних технологій. Модераторами заходу з української сторони виступили Володимир Ханас та Оксана Гомотюк, молдавських колег представляла викладачка Наталія Віцінська.
Важливо, що проект започатковано напередодні святкування Дня журналіста в Україні, у цьому контексті було анонсовано нову освітню програму «Правова журналістика» на юридичному факультеті ТНЕУ.
Метою онлайн-зустрічі було обговорення співпраці між представниками української та молдавської освіти. У вступному слові Валентини Сломи, заступника декана юридичного факультету ТНЕУ, було наголошено на необхідності діалогу в контексті цивілізаційних викликів ХХІ ст.
Завідувач кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності, професор Оксана Гомотюк зазначила, що Україну та Молдову поєднує спільна історико-культурна спадщина. Це підтверджують такі факти: трипільська культура, від якої прийнято вести родовід українського народу, розташовувалась на територіях сучасних України та Молдови; відомий український політичний, церковний і освітній діяч Петро Могила походив із молдавського боярського роду; Конституцію гетьмана Пилипа Орлика, яку вважають першою козацькою, українською конституцією, було прийнято у 1710 р. на зборах козацтва біля містечка Тягина на правому березі річки Дністер (османська назва – Бендери, нині це територія Молдови).
Професор Оксана Гомотюк презентувала юридичний факультет в структурі ТНЕУ та специфіку спеціалізації кафедри у підготовці фахівців для українського інформаційного суспільства. Викладачі кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності: професори Ірина Шкіцька, Леся Біловус та доценти Надія Білик, Ольга Блашків, Олена Стефанишин наголосили на особливостях навчання в ТНЕУ в умовах карантину, необхідності запровадження нових інформаційних технологій у навчальний процес.
До онлайн-зустрічі долучились колеги з Молдови: заступник директора з навчальної роботи Любов Обаде, заступник директора з виховної роботи Надія Габуре, завідувач відділу програмування Ірина Пасічник, завідувач кафедри соціогуманітарних дисциплін Любов Мельник, завідувач кафедри адміністрування та управління Наталія Телевка, журналіст Олег Банару. Вони презентували свій освітній заклад і запропонували продовжити співпрацю в майбутньому. Зокрема, йшлося про спільні наукові конференції, нові соціокультурні проекти тощо. Для нового напряму роботи кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності ТНЕУ – «Правова журналістика» – важливим стане налагодження співпраці з відомими молдавськими журналістами.
До онлайн-конференції в Zoom також долучилися молдавські студенти: Аліна Гуцул і Степан Якобан. З української сторони у заході взяли участь студенти другого та четвертого курсів освітньої програми «Документознавство та інформаційна діяльність» спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»: Андрій Гриненко, Вадим Трач, Роман Матейко, Влад Гурзель, Ольга Хамуляк, Тетяна Кирилюк, Тетяна Дмитришин. Сам захід сприяв налагодженню діалогу між представниками двох націй.