На юридичному факультеті ТНЕУ стартував всеукраїнський тур проекту «Від ідеї до екрана»
15 жовтня 2019 року за ініціативи декана С. В. Банаха в актовій залі юридичного факультету ТНЕУ в рамках освітнього проекту «Від ідеї до екрана» відбувся прем’єрний показ короткометражних фільмів «Остання війна», «Час собак» і «Тумани» студентів і випускників Київського національного університету театру, кіно й телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.
Проект організовано Тернопільською кінокомісією за підтримки Українського культурного фонду з метою розвитку українського кіномистецтва, підтримки молодих режисерів, створення нових мистецьких команд, які зможуть створювати якісні кінострічки.
У заході взяли участь Володимир Ханас – експерт Тернопільської кінокомісії; Володимир Бакум – режисер та автор сценарію фільму «Тумани»; Ольга Світлична – режисер та автор сценарію фільму «Час собак»; Кирил Гриша – режисер та автор сценарію фільму «Остання війна»; працівники юридичного факультету, студенти спеціальностей «Документознавство та інформаційна діяльність», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Право», «Психологія», «Соціальна робота».
Показані фільми об’єднує тема війни на сході України, буття у рідному просторі, який через війну став чужим, трагізм людських доль і гострий біль втрати. Проте, як зауважив учасник проекту Кирил Гриша, «це три різних погляди і три різних історії». У своєму фільмі «Остання війна» він показав, як миттєво вона забирає у людини найдорожчих. Наодинці з війною залишилася мати, що втратила сина і чоловіка. У роботі «Час собак» Ольги Світличної перед обличчям війни стала донька, яка не може змиритися із втратою матері, батька, а згодом і малої батьківщини. У стрічці «Тумани» Володимира Батума бачимо різні грані війни: вона не тільки відбирає в людини життя, але й спустошує духовно, руйнує сім’ї, цінності, забирає людяність у людини…
Кожен із молодих митців має свої улюблені засоби виразності. Для Кирила – це лаконізм, увага до деталей, реалістичність зображення, «недомовленість», що спонукає до роздумів. Ольга майстерно оперує барвами, засобами музики, світла й тіні, емоціями, вміє показати біль і переживання людської душі без слів. Володимир вражає глибиною змісту, емоційністю, ретельним добором кадрів, символікою, довершеністю характерів, майстерністю постановки сцен.
Фільми тримають в емоційній напрузі від першого й до останнього кадру, змушують думати, вчить розуміти і співпереживати. Всі вони мають відкритий кінець, що дає глядачеві простір для власних думок.
У фінальній частині заходу звучали цікаві запитання від аудиторії, теплі слова подяки митцям та організаторам проекту. Бажаємо їм натхнення, плідної роботи і подальших творчих успіхів.