Місце зустрічі – сучасна бібліотека


Упродовж  років кафедру документознавства, інформаційної діяльності та українознавства ЮФ університету  єднають дружні та ділові стосунки  з Тернопільською обласною бібліотекою для молоді. Особливо пишаємося тим, що у бібліотеці працюють випускники нашої кафедри.

28 вересня 2017 року студенти кафедри (групи ДІД-21, МСД-21, ДІД-31, ДІД-32) взяли участь у ярмарку бібліотечних послуг, який організувала і провела згадана установа в рамках святкування Всеукраїнського дня бібліотек та приуроченого йому єдиного в Україні літературного фестивалю «БібліофестVII: Бібліотечний тренд Файного міста». Організатори таких заходів популяризують відомих і невідомих авторів, читання книг, бібліотечну систему у цілому, а також порушують проблему реформації бібліотечних закладів в умовах розвитку сучасного інформаційного суспільства.

Урочистості розпочала директор бібліотеки Леся Степанівна Гук. Зі словами привітань виступили почесні гості – представники міської та обласної влади. Опісля учасники бібліотечного свята, зокрема студенти кафедри ДІДУ, побували на   ярмарку, що відбувався у дворі бібліотеки.

Так, у локації «Бібліотека open air» студенти ознайомлювалися з новинками художньої, науково-популярної, довідкової літератури, аудіо- та електронними книгами українською та іноземними мовами. Виставки «Віртуальна реальність» презентувала послуги бібліотеки з використанням сучасних інформаційних технологій, проведенням віртуальних вікторин, виставок; «Арт-простір» зацікавила гостей свята книгами, журналами, альбомами з різних напрямів мистецтва. Несподіванкою для гостей та учасників було  «Подвір’я дитинства», яке представило послуги для батьків і дітей: вікторини, конкурси, настільні та комунікативні ігри, презентації Pop-up книг, мультимедійні казки. Студенти, звісно ж, не оминули фотозони «Бібліотека по-домашньому», фотографуючись у незвичайному форматі. Упродовж ярмарку відбувалися цікаві майстер-класи від умільців народної творчості, особливо сподобалися красуням-студенткам уроки з бісероплетіння. Акцію увінчав пізнавальний тренінг з ділового костюма.

Без сумніву, студенти вкотре переконалися, що зовсім поруч є місця, де безкоштовно можна знайти будь-яку інформацію, поспілкуватися, обмінятися думками, подискутувати, зустрітися з цікавими людьми та просто корисно провести час. А ще подібні заходи розвінчують поширені стереотипи про книгозбірні як заскурузлі радянські рудименти, а навпаки, сприяють реформуванню бібліотек у сучасні європейські центри спілкування, творчості та відпочинку.

Радість бібліотечного свята розділили з улюбленими студентами і їх викладачі – доценти кафедри: Наталя Мирославівна Ліщинська, Олена Ігорівна Конопліцька, Інна Степанівна Марків.