Лекція Всечеснішого отця Методія (Станіслава Волощенка) в рамках Міжнародної дискусійно-освітньої платформи «Академія слов’янської культури»

15 травня в рамках Міжнародної дискусійно-освітньої платформи «Академія слов’янської культури» відбулася міжнародна зустріч викладачів і студентів кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності із Всечеснішим отцем Методієм (Станіславом Волощенком), архімандритом Вселенського Престолу, доктором філософії, істориком, кодокологом, палеографом. Відомий дослідник кириличних стародруків прочитав публічну лекцію на тему «Пересопницьке Євангеліє як символ державності й незламності».

Темою онлайн-лекції було «Пересопницьке Евангеліє» (1556–1561), яке називають «одним із символів української нації», «духовною святинею українського народу», «визначною пам’яткою української писемності». Цей кодекс викликав захоплення багатьох поколінь. Навіть сам гетьман Іван Мазепа надав кошти на виготовлення нової оправи рукопису. Сьогодні на «Пересопницькому Евангелії» присягають Президенти України.

Дослідник виокремив у своїй доповіді такі моменти: коли стартував проєкт створення рукопису й хто був замовником; хто перекладав, переписував і оздоблював; чому використали пергамент; які особливості староукраїнської мови та письма «нового українського уставу»; в чому унікальність мініатюр тощо. Лекція мала практичну частину. Студенти змогли спробувати себе кодикологами і палеографами, знайшли «живу мову» у книзі.

На завершення лекції доповідач відповів на питання студентів й побажав молодим людям любити родину, шукати своє коріння, закликав усіх розмовляти українською мовою.

Захід відбувся завдяки сприянню декана соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ, доктора історичних наук, професора Оксани Гомотюк та кандидата політичних наук, дипломата Людмили Недільської.