Краєзнавчий музей у Тернополі став об'єктом вивчення для студентів групи МСД-31


Студенти третього курсу спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності» дослідили колекцію Тернопільського обласного краєзнавчого музею. Найдавніший заклад культури і просвітництва в області сьогодні містить найбільше зібрання пам’яток і матеріалів з природи, історії, етнографії та побуту краю. Особливо великими є збірки українського народного одягу з різних регіонів Тернопілля, образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, документів і світлин, речей побуту. Постійна експозиція музею охоплює близько 10 тисяч одиниць зберігання.

Унікальне значення серед експонатів музею мають археологічні артефакти. У контексті вивчення трипільської культури привернули увагу студентів такі експонати, як керамічний посуд, розписаний давніми майстрами, та жіночі статуетки з глини. Реконструкція житла трипільців збагатила всіх знаннями про побут мешканців давніх поселень на теренах України. Добу давніх слов’ян ілюструє копія Збруцького ідола, що втілив уявлення язичників про світобудову.

В експозиції музею представлено десятки предметів зброї, цінну колекцію сакрального мистецтва, стародруки тощо. Доповнюють інформацію про той чи інший період історії Тернопільщини чисельні діорами, скульптури, живописні та графічні роботи сучасних художників.

Майбутні менеджери культури довідались чимало нового про унікальну культурну спадщину краю.

Захід відбувся в рамках вивчення дисципліни «Мистецтвознавство» (керівник курсу — доцент Надія Білик).