«ІНФОРМАЦІЯ, КОМУНІКАЦІЯ, СУСПІЛЬСТВО» 2023 — НЕЗАБУТНЯ ЗУСТРІЧ ФАХІВЦІВ З ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, БІБЛІОТЕЧНОЇ ТА АРХІВНОЇ СПРАВИ
Травнева пора — особливий час для документознавців, інформаційних аналітиків, фахівців із захисту інформаційного простору та кібербезпеки: Національний університет «Львівська політехніка» гостинно запрошує на Міжнародну науково-технічну конференцію «Інформація, комунікація, суспільство», щоб обговорити важливі проблеми документознавства, інформаційної діяльності, соціальних комунікацій, технологій інформаційного менеджменту та інтелектуального опрацювання даних, безпеки інформаційного простору держави, електронної демократії й урядування, лінгвістичних технологій інформаційної діяльності, психологічних і педагогічних компонент бібліотечної, архівної та музейної діяльності в умовах розвитку інформаційного суспільства.
Цьогорічна, дванадцята, зустріч міжнародної наукової спільноти збіглася з Днем вишиванки і приурочена пам’яті видатного вченого в галузі інформаційних технологій професора Андрія Пелещишина, засновника і організатора конференції. Цього року йому виповнилося б 50.
У заході, що відбувався 18-20 травня в мальовничому селі Зозулі на Золочівщині, взяли участь науковці з різних куточків України, Польщі, Туреччини. Західноукраїнський національний університет на конференції представляли працівники кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності д. філол. наук, професор Ірина Шкіцька і к. філол. н., доцент Наталія Ліщинська.
Ірина Шкіцька виступила на пленарному засіданні з доповіддю на тему «Сучасні підходи до мовної підготовки фахівців з інформаційної, бібліотечної та архівної справи», у якій наголосила на важливості ознайомлення студентів зі змінами, що відбуваються в сучасній українській мові та її офіційно-діловому стилі зокрема, підкреслила провідну роль практичного складника в підвищенні грамотності й розвитку креативності здобувачів освіти.
Наталя Ліщинська представила увазі наукової спільноти доповідь «Домінанти зла»: міфологеми та символи як засоби маніпулювання суспільною свідомістю в контексті інформаційної війни», у якій проаналізувала символи-архетипи та міфологеми, які найбільш часто використовує російська пропаганда в інформаційній війні, описала психологічні механізми впливу наративів, що містять такі символи, на волю та свідомість особистості, з’ясовувала, що змушує сучасну людину вірити у міфи.
Програма конференції була насиченою і цікавою, та найбільше запам’яталася теплом сердець і гостинністю організаторів.
Щиро дякуємо колегам із «Львівської політехніки» за запрошення, можливість долучитися до цікавих дискусій і за чудову організацію заходу! Будемо раді зустрічі з вами на спільних заходах у Тернополі!