Геній Тарас Шевченко має жити у серці кожного українця!


Найкмітливіша творча учнівська молодь Тернополя зібралася 27 березня 2018 р. у виставковій залі Тернопільського національного економічного університету, щоби вшанувати пам’ять Тараса Григоровича Шевченка, взявши участь в інтелектуальній грі «Shevchenko Mind Game».

27 команд-учасниць та їхніх наставників привітав ректор ТНЕУ, доктор економічних наук, професор А. І. Крисоватий, який ще до початку гри усіх учасників назвав переможцями, адже усі з присутніх в залі уже очікують на завдання і впевнені у своїй конкурентоспроможності!

– Іноді мене запитують, а чи повинні організовуватися виховні заходи у школах і в університетах? Відповідаю – обов’язково, бо якщо ми не будемо виховувати особистість як інтелектуала, як людину-патріота, то ми втратимо державність, втратимо ту ідентичність, яка виокремлює нас з-поміж інших народів. Українці – великий народ! А Велетом Української культури є наш Пророк Кобзар. Цінності, які сповідував Великий Тарас, – є вічними цінностями українського народу! Вони закладаються з молоком матері, з повчаннями батька і настановами учителя. Бажаю Вам бути Великими українцями! Приємно, що на інтелектуальну гру Ви прийшли у вишиванках – в національному одязі, який ідентифікує наш великий народ у світі. Бажаю Вам ніколи не зупинятися і впевнено крокувати життям, як це робив Тарас Григорович Шевченко. До нових перемог! Хай щастить Вам, – побажав учасникам гри Андрій Ігорович.

Інтелектуальна зустріч була динамічною і насиченою! Команди-переможці, довівши, що бути українцем – гордо, а бути розумним – модно, отримали свої винагороди. Одне запитання в інтелектуальній грі (від ректора) – було винагороджене власне ректором Тернопільського національного економічного університету А. І. Крисоватим.

Голова журі – завідувач кафедри документознавства, інформаційної діяльності та документознавства, доктор історичних наук, професор О. Є. Гомотюк, вітаючи учасників інтелектуальної гри, подякувала усім за активну участь, відзначила, що приємно мати справу із найкращими, найрозумнішими, найерудованішими, найкреативнішими учнями усіх загальноосвітніх шкіл, гімназій, колегіумів міста Тернополя.

– Участь в інтелектуальній грі – це і форма комунацікації, і форма командної гри, і форма загалом пізнання один одного… Ми будемо раді читати і слухати ваші відповіді із розумінням, що кожне покоління бачить і читає Шевченка по-своєму… Для нас важлива думка кожного із Вас, адже одним із задумів нашої інтелектуальної гри є пошук обдарованої творчої молоді, – наголосила Оксана Євгенівна.

Організаторам заходу допомагали волонтери – студенти юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету. Кожна команда, на чолі із своїм капітаном, працювала за окремим столом. На відстані спостерігали за мозковим штурмом своїх підопічних керівники команд – вчителі.

Непросто було висококваліфікованому журі визначити переможців у даних розумових іграх, адже за найкращі знання Шевченкіани змагалися 27 команд у 9 турах. І все ж найкращою одностайно визнана команда з Тернопільської школи-колегіуму ім. Патріарха Йосифа Сліпого «Народжені перемагати».

Розповідаючи про свої враження від участі в інтелектуальній грі, учасники команди-переможця та її керівник відповіли на запитання: Яким, на їхню думку, є смак перемоги і Ким для кожного з гравців особисто є Геній Шевченко?

Максим Мохун, капітан команди «Народжені перемагати»:
– Ми щойно здобули перемогу у конкурсі «Shevchenko Mind Game». На мою думку, смак перемоги – це радість, адже ми справді дуже радіємо зі своєї перемоги в інтелектуальній грі. Ми впевнено до цього йшли, заздалегідь готувалися… І ми були переконані, що зможемо найкраще проявити свої знання із Шевченкознавства і переможемо, адже не випадково назвали свою команду «Народжені перемагати»!

Гравець команди Назар Луцишин: «Вважаю, що кожен українець має знати біографію Тараса Григоровича Шевченка так добре, як сьогодні знали її ми».

Гравець команди Христина Сухович: «Думаю, що кожен українець має знати не лише біографію Тараса Шевченка, а й пишатися його творами і не тільки зі шкільної програми… Шевченко має бути в серці кожного українця!».

Гравець команди Анастасія Жіденкова: «Вважаю, що Тарас Григорович Шевченко – наставник кожного українця і особисто мій!».

Гравець команди Дмитро Фірман: «Шевченка називають Пророком, Мойсеєм, Наставником… Але особисто я вважаю, що Шевченко для України має стати синонімом слова Лідер! Якби кожен з українців любив Україну так, як любив її Тарас Григорович Шевченко, то Україна зараз би була найкращою країною у світі!».

Гравець команди Сергій Волошин: «Вважаю, що українці повинні підтверджувати те, що вони є гідними громадянами своєї країни не словами «я люблю Україну», а вагомими вчинками прославляти Україну та відомих діячів культури, які вклали свою душу і віддали своє серце у розбудову нової гарної країни».

Тетяна Михайлівна Заверуха, педагог-організатор школи-колегіуму ім. Патріарха Йосифа Сліпого, керівник команди «Народжені перемагати»: «Я насправді дуже пишаюся своєю командо як цілком, так і кожним учасником зокрема, адже вони усвідомлено готувалися до участі в інтелектуальній грі. Також хочу відзначити, що команда «Народжені перемагати» уже не вперше на подібних заходах здобуває впевнену перемогу».

Розпитувала Марія Баліцька,
головний редактор газети ТНЕУ «Університетська думка»