Досвід професійного зростання від ведучої, поетеси, журналістки Олени Лайко


Досвідом свого професійного зростання — від ведучої Радіо-Тон, Радіо Тернопіль до роботи у Галицькому муніципальному камерному оркестрі — зі студентами кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності соціально-гуманітарного факультету Західноукраїнського національного університету поділилася Олена Лайко. Ведуча, поетеса, журналістка.
Як завжди, під час таких зустрічей з людьми — фахівцями у сфері медіа, в рамках курсу «Майстерність радіо- та телеведучого», у студентів було чимало запитань.
Гостя розповіла, як потрапила на роботу у Радіо Тернопіль, як колись працювали ведучі і як зараз. Олена була і ведучою новин, власних програм, діджеєм, режисером. «Це був неповторний час, класна команда розумних, працьовитих, ерудованих людей, які хотіли і вміли працювати», — так відгукується Олена про роки праці на Радіо Тернопіль. «Власне, тоді саме започатковувалися прямі ефіри із зірковими гостями, новини одразу подавали слухачам, формували музичні підбірки, заставки. Тепер цим вже і не здивуєш».
Серед порад майбутнім журналістам:
— підвищувати інтелектуальний рівень (готуватися до ефірів, читати якомога більше, спілкуватися);
— вміти коротко, доступно, правильно та влучно будувати висловлювання;
— практикуватися, вчитися у фахівців, слухати і чути поради;
— важливо знати свою нішу і знайти з часом її;
— любити і розуміти те, що робиш, і робити це якісно.
Також говорили про інформаційну та музичну політику радіостанцій, її вплив на слухачів, особливо молоде покоління, про світові стандарти у цій галузі, про переоцінку цінностей у сучасних умовах.
Останнім часом Олена Лайко працює ведучою концертів Галицького муніципального камерного оркестру, пише сценарії виступів, добирає історії створення пісень, прагне донести до слухачів неповторний світ музики. Також є незмінною ведучою багатьох культурних та спортивних заходів у місті.
Торкнулися і письменницької грані гості. Адже побачила світ її збірка «Історії, розказані місту». Студенти мали можливість почути деякі з них.
Після зустрічі ділилися враженнями.
Катерина Божаківська, студентка групи ЖПР-21: «Сьогодні мене надихнула ще одна людина. Я безмежно рада, що мала нагоду послухати Олену Лайко. Коли спікер ділиться історією свого особистого зростання, як розпочинала свій кар’єрний шлях, як потрібно працювати, щоб досягти успіху, то ти розумієш, що за цим всім «стоїть» велика праця, наполегливість і мудрість. Однозначно тільки приємні та позитивні враження. Вважаю, що знайомства й спілкування із різними цікавими особистостями для майбутнього журналіста є важливою складовою процесу становлення тебе, як висококваліфікованого спеціаліста».
Марта Біляч, студентка групи ЖПР-21:»Під час таких зустрічей можна почерпнути щось нове, отримати приємні емоції і враження. Олена Лайко — талант і приклад сумлінної праці) Вона мені дуже сподобалося, як людина, як особистість і як журналіст. У неї є чого повчитися)))».