"Дитина теж людина, яка має право..."

«Дитина теж людина, яка має право…» Під таким гаслом
20 вересня 2023 року відбулася чергова зустріч в «Академії слов’янської культури». Це проєкт соціально-гуманітарного факультету Західноукраїнського національного університету, який дає можливість послухати цікавих людей із різних університетів, збагатити свої знання, почути живі мови інших країн.
Сьогодні нашим гостем є людина з унікальним досвідом: д. ю. н. Блажей Кмєцяк — професор Медичного університету м. Лодзь (Польща), соціальний педагог, медіатор, юрист, захисник дитячих сердець, поранених хворобою та жорстоким дорослим світом. Йому доводилося працювати не тільки в університетських аудиторіях, але й захищати права маленьких пацієнтів психіатричних відділів лікарень, учнів шкіл для дітей із особливими потребами.
У своїй лекції проф. Б. Кмєцяк порушив надзвичайно важливу, складну і багатогранну проблему — «Права дитини: виклики та дилеми». Нестандартне трактування теми, цікавий, доступний виклад, доповнений прикладами із власного досвіду, щирість, тепло людського серця, мудрість і натхнення «тримали» увагу аудиторії, де були студенти та викладачі різних спеціальностей, онлайн та офлайн, від першого до останнього слова.
Лектор отримав багато схвальних відгуків та цікавих запитань від колег-викладачів і студентської молоді. Кожен почув вичерпну, мудру відповідь-пораду.
Висловлюємо щиру подяку панові професору Блажеєві Кмєцяку за можливість слухати його лекції, за благородну жертовну працю борця за права дітей зі зраненими душами, які потребують найбільше уваги й опіки.