Дистанційне навчання: глобальна проблема чи нові можливості?..
…Таким було головне питання вебінару «Переваги та недоліки дистанційної освіти на прикладі Вищої школи управління й адміністрування в м. Ополє (Республіка Польща) та Західноукраїнського національного університету. Захід відбувся 8 жовтня 2020 р. на платформі Zoom з ініціативи викладачів колективу кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності та керівництва соціально-гуманітарного факультету Західноукраїнського національного університету.
У роботі вебінару взяли участь в. о. декана факультету проф. Оксана Гомотюк, заступник декана доц. Оксана Коваль, викладачі та студенти СГФ, що опановують різні спеціальності. Головний доповідач, декан економічно-педагогічного факультету Вищої школи управління й адміністрування в м. Ополє, професор Славомир Сліва, ознайомив присутніх із особливостями організації дистанційного та змішаного навчання у своєму закладі вищої освіти, поділився результатами власного опитування студентів, що, незважаючи на невелику кількість респондентів, дало можливість виявити їхнє ставлення до дистанційної освіти, виокремити труднощі, з якими зіткнулися студенти, навчаючись вдома, та окреслити шляхи удосконалення дистанційного навчання. Адже, як відзначив проф. С. Сліва, пандемія позначилася на якості освіти: багато студентів не мали змоги завершити практику і захистити випускні кваліфікаційні роботи через утруднену комунікацію з науковим керівником. Терміни захисту довелося продовжити.
Зустріч із польським партнером завершилася обговоренням спільних он-лайн та оф-лайн проєктів, реалізації компаративних досліджень між соціально-гуманітарним факультетом ЗУНУ в Тернополі та економічно-педагогічним факультетом ВШУА в Ополі. Їх результати будуть презентовані у спільній науковій розвідці.
Бажаємо новим проєктам легкого старту, а його ініціаторам – натхнення, плідної праці й успіху!