Бути амбасадорами України у світі

В контексті вивчення дисципліни «Збереження культурної спадщини» студенти груп ДИЗ 11 та МСД 11 разом з кандидатом історичних наук, доцентом Надією Білик відвідали етно галерею «Спадок» родини Демкур. Ця приватна музейна збірка репрезентує українську культуру для гостей міста Тернополя. Її експонати побували в багатьох країнах світу — Австрії, Чехії, Бразилії, Іспанії, Франції та Монако. У цих країнах було представлено унікальну борщівську вишивку, проведено дефіле в українських строях.

У формі питань-відповідей студенти довідалися про символіку чорного кольору, сварги у вишиванці, дерева життя у побудові української хати.

У колекції родини Демкур представлено вишиті сорочки та рушники з різних регіонів України. Культурна спадщина бойків і гуцулів найбільше припала до душі.

Кожен збагатився знаннями про феномен культури, її давні трипільські джерела, про багатство козацького бароко на прикладі ікон.

На згадку про захід першокурсники зробили фото, дівчата обрали віночки, а хлопці — чоловічі головні убори.

Змістовна розповідь Тетяни Фарини пробудила пошану до спадку українського народу, бажання бути амбасадорами України у світі.