Дуальна освіта у Тернопільській міській централізованій бібліотечній системі

Дуальна освіта є досить новою та гнучкою формою навчання, яка спрямована на підвищення якості підготовки нових спеціалістів.
Студентка соціально-гуманітарного факультету спеціальності Інформаційна, бібліотечна та архівна справа Аліна Данилюк проходила дуальну освіту у Тернопільській міській централізованій бібліотечній системі. Це надзвичайно важливий досвід, адже вона змогла поєднати навчання та роботу за спеціальністю, закріпила отримані знання та опанувала практичні навички, які у подальшому житті допоможуть здобути цікаву професію.
🔴Основним завданням під час проходження дуальної освіти було обробка книжкових фондів і організація каталогів. Також студентка побачила, як функціонує бібліотека та в чому полягає правильно організована діяльність працівників.
🔴Студентка зазначає:
«Що я зрозуміла, проходячи дуальну освіту в бібліотеці?
• Обов’язково потрібно вміти працювати з бібліотечними картотеками і за необхідності навчити цьому відвідувачів;
• Знати як правильно заповнювати документацію;
• Бути акуратному та дотримуватись порядку на своєму робочому місці;
• Вміти працювати на комп’ютері;
• Бути кмітливим та комунікабельним, мати організаторські здібності, не боятись просити допомоги в інших працівників.
Працівники бібліотеки мені розповідали, що вони часто проводять такі форми роботи як літературні вечори з письменниками, бібліотечний non-stop, бук-слем (BookSlam), відкритий мікрофон (відкрита трибуна), інтерактивна виставка, інформаційний брифінг, квест, літературний каламбур та багато інших. У майбутньому також би хотіла отримати такий досвід, оскільки вважаю, що це дуже цікаво.
Я вважаю, що дуальна освіта – це запорука успішного професійного старту. Корисним для себе вважаю те, що я змогла під час проходження дуальної освіти повністю втілити і реалізувати теоретичні знання на практиці. Надзвичайно задоволена, що тепер у мене є такий багатий досвід з проходження дуальної освіти у бібліотеці».
🔴Як бачимо, професія бібліотекаря – це професія майбутнього. Інформаційні технології, нові формати книг і інформації стирають межі і кордони, роблять миттєво доступним кожній людині інформаційний світ, з’єднують людей в різних куточках світу, відкривають безмежні інформаційні можливості, народжують інші формати бібліотек.