Зі студентами ділилися досвідом ведучі каналу Тернопіль 1 Ірина Прокопишин та Артур Шалак

Зі студентами кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності Соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ ділилися досвідом та напрацюваннями ведучі каналу Тернопіль 1 Ірина Прокопишин та Артур Шалак. Студенти самі обрали для себе гостей у рамках вивчення курсу «Майстерність радіо-та телеведучого» (керівник — доцент кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності Олена Конопліцька). Відповідно і мали чимало запитань.
Ірина та Артур до війни працювали в основному у ранковому прямому ефірі програми «Твій ранок». То ж спочатку поговорили про особливості інформаційно-розважальних передач. Адже цей час у прямому ефірі потрібно якісно заповнити. Там і новини, і запрошені гості, й анонс заходів у місті та області, і розповіді про визначні події , що трапилися у цей день тощо.
Слухачі для себе виокремили такі поради:
— має бути доступно, легко та цікаво, якщо це розважальний формат,
— необхідно ретельно готуватися, вивчати тему для інформаційного блоку,
— багато читати, бо це тренує мислення, мовлення, розвиває словниковий запас,
— запрошений гість повинен бути фахівцем у своїй сфері, у конкретному питанні,
— не панікувати, бо страх — це перешкода,
— емоції у кадрі — це плюс,
— сприймати конструктивну критику, хвалити себе, цінувати колег.
Для телебачення важливою є візуальна складова, тому і ведучі повинні свій образ створювати відповідно до програми, наповнення.
Також Артур поділився, як він прийшов на канал і почав працювати, зокрема у ранковому ефірі, як вчився, спостерігав за досвідченими колегами, а ще розповів про зйомки у кіно та гру в театрі.
Ірина має величезний досвід, бо працює вже давно: журналіст Радіо Ера-ФМ, радіоведуча, журналістка у Тернопільській ОДТРК, ведуча програм та редактор у UA: Тернопіль, тепер ведуча каналу Тернопіль 1. Тому історій, порад, рекомендацій для студентів було дуже багато. Ще й згадала про свій досвід роботи у програмі «Сніданок 1+1», де велику кількість людей залучено задля створення того, що ми бачимо на екрані. А у нас практично тільки ведучі та оператор, тому і ведучі повинні бути універсальними, знати та вміти усе. Це своєрідна кузня кадрів.
Від початку війни формат змінився. Ірина та Артур ведуть арт-марафон «Все буде Україна» від Українського культурного мовника «Ukraine Forever» про культуру у час війни.
Час зустрічі минув швидко. Слухачі ділилися враженнями.
Іванка Шандрук, студентка групи ПрЖ-21: «Онлайн зустріч з ведучими Тернопіль 1 — це маса нових знань, які ми , як майбутні журналісти, зможемо використати у роботі. Це практичні поради з професійного життя, які допомагають уявити процес творення журналістики зсередини. Це дискусії про наші бажання та мрії. Загалом, це чудова та інформативна розмова про усі тонкощі журналістського життя»