"Здобудеш Українську Державу, або згинеш в боротьбі за неї!"


Ці рядки з Декалогу українського націоналіста були для тисяч українських патріотів у 40-50-х роках ХХ століття скеруванням до дії. Молоді хлопці й дівчата, представники різних суспільних груп брали активну участь у боротьбі за державність України. Багато з них були арештовані з приходом москалів у Галичину. Про ці історичні події довідалися студенти ОП Графічний дизайн, Документознавство та інформаційна діяльність і Менеджмент соціокультурної діяльності під час відвідин Обласного історико-меморіального музею політичних в’язнів. Цей заклад діє сьогодні в Тернополі в підвалах будівлі, де під час радянської окупації знаходилася тюрма. У кімнатах колишньої в’язниці представлено десятки експонатів, що розповідають про нелюдську сутність сталінського режиму.
Першокурсники були вражені розповіддю працівниці музею про концтабори, катування й смерть українських патріотів в Сибіру.
Також через біографічні розповіді про очільників ОУН й УПА студенти пізнали історію боротьби за незалежність України на теренах Галичини й за кордоном. Велика кількість світлин патріотів у музеї була ілюстрацією до змістовної розмови про героїчне минуле. Окремо було виділено роль діячів культури, які зазнали репресій за свою творчість. Захід відбувся в контексті вивчення дисципліни «Збереження культурної спадщини» й був приурочений діяльності музеїв Тернопіщини. Слова вдячності від студентів соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ залишила у книзі відгуків староста групи ДИЗ 11 Анна Бачинська.