Викладачі кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності к.і.н., доцент Ірина Недошитко та к.філол.н., доцент Олена Конопліцька стали учасниками навчального семінару «Керівник культури – драйвер позитивних змін у громаді

Заняття провели народна депутатка України Євгенія Кравчук, директорка Українського центру культурних досліджень Ірина Френкель та регіональний представник Ігор Гармаш, голова правління Інституту культурної політики Павло Третьяков, директор Департаменту культури та туризму Тернопільської облдержадміністрації Світлана Байталюк. Говорили про культуру як горизонт можливостей, успішні кейси європейських країн, культурно-економічний розвиток малих територій, стратегічне бачення культурного розвитку громад.Тривалий час питання культури залишалося для держави другорядним. І такий підхід мав досить негативні наслідки для всієї сфери в цілому.Сьогодні ми живемо у часи великих змін. Плани розвитку культури наразі дуже глобальні. Так, у майбутньому фінансування культури має бути з різних бюджетів – державного, обласного, місцевого, 1% із ВВП. Така схема відповідає стандартам ЮНЕСКО. Ще одна амбітна мета – з 2023 року запровадити культурну субвенцію для громад. Створювати центри надання культурних послуг – мультифункціональні заклади культури, які будуть цікаві всім. Адже культура – це про кожного з нас, і такі заклади мають задовольнити потреби різних людей.Особлива увага слухачів семінару була звернута і на грантові проєкти від Українського культурного фонду, що якраз днями оголосив прийом заявок на нову програму «Культурна спадщина» на 60 млн грн, а з 1 грудня стартує прийом заявок на програму «Культура. Регіони».