Українсько-польський діалог: визначна наукова подія в Тернополі






15-16 травня 2025 року в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Лінгвістика і культурний простір: українсько-польські взаємозвʼязки».
Під час цього наукового заходу у світлі українсько-польського діалогу було порушено актуальні питання перекладознавства, порівняльного літературознавства та мовознавства, медіалінгвістики, ономастики; розкрито роль літератури і мови в дослідженні ментальності народу та національної самоідентичності; схарактеризовано дипломатичні зв’язки між Україною та Польщею; показано використання новітніх технологій у перекладацькій практиці; осмислено роль літературної спадщини відомих постатей у польській та українській культурах.
Професор кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності Західноукраїнського національного університету Ірина Шкіцька виступила на пленарному засіданні конференції з доповіддю «Odzwierciedlenie indywidualnych pozytywnych cech kobiet w polskich i ukraińskich paremiach», у якій на матеріалі прислівʼїв та приказок показала різницю в поглядах поляків і українців на позитивні риси жінок.
Конференцію завершила дискусія у форматі круглого столу «Слово на перехресті культур: рефлексії та перспективи українсько-польського діалогу», на якій було окреслено основні напрями і тенденції сучасної польської фольклористики (проф. Оксана Лабащук), схарактеризовано вияви медійної комунікації в діалозі польських і українських учених (проф. Дмитро Сизонов), висвітлено польські мовно-літературні сегменти в епістолярії родини Косачів (проф. Світлана Богдан).
Науковій атмосфері пошуку істини та обміну думок душевності і особливого колориту надали ретельно дібрані музичні подарунки: виступи гостей із духовної семінарії і талановитої студентської молоді.
Низький уклін декану факультету філології і журналістики ТНПУ імені Володимира Гнатюка Галині Бачинській, завідувачу кафедри української мови та славістики Тетяні Вільчинській та всім, дотичним до організації та проведення такої грандіозної наукової події, що стала великим джерелом натхнення та поштовхом для нових наукових звершень із полоністики та україністики.»