У рамках діяльності Школи ділової комунікації студенти спеціальності «Документознавтво та інформаційна діяльність» відвідали тренінг «Як започаткувати власну справу: юридичні аспекти»

4 жовтня в рамках діяльності Школи ділової комунікації студенти спеціальності «Документознавтво та інформаційна діяльність» відвідали тренінг «Як започаткувати власну справу: юридичні аспекти». Захід проводив Тернопільський осередок Української Галицької партії.

Юридичні моменти започаткування бізнесу, досвід започаткування стартапу, сприяння розвитку підприємництва у Тернополі. Про все це розповідали досвідчені юристи, спеціалісти-практики й успішні малі підприємці.

Координатор економічної групи Партії Галина Васильченко представила промовців.

Першою виступала Катерина Сойко – юрист, адвокат, тренер у справах реєстрації підприємницької діяльності. Вона детально охарактеризувала усі нюанси підприємницької діяльності.

Далі слухали Сергія Зварича. Підприємець з 15-річним досвідом. Керівник та засновник центру «Комфорт Оптика» та майстерні швейного обладнання «Шпулька». «Комфорт-Оптика» одна із спеціалізованих оптик в Тернополі, яка пропонує послуги на основі передових технологій та за доступною ціною. Мета центру – допомогти клієнтам з легкістю і комфортом потурбуватись про очі. Майстерня «Шпулька» надає широкий спектр ремонтно-налагоджувальних та інших послуг, пов’язаних з обслуговуванням швейних машин. Підприємець цікаво розповів про свій шлях у бізнесі, неодноразово наголошуючи, що потрібно вкладати душу у те, що робиш, тоді можна віддатися роботі сповна.

Ще один підприємець, який ділився досвідом з тернополянами – Ярослав Філіц. Підприємець вже понад 15 років. Почав працювати й заробляти з 13 років, адже так склались сімейні обставини. Наразі створює перехід від підприємництва до системного бізнесу. Є власником двох мереж роздрібних магазинів – магазини з продажу брендового жіночого одягу та салони з продажу вікон, дверей, меблів. Є проекти по будівництву. Створює проект мережі бістро української кухні. Зізнається, що коуч-сесії з підприємцями та людьми, які хочуть особисто розвиватись на тему бізнесу, фінансів, продажів, управління, проводить для душі, адже це йому дуже подобається.

Розповіді викликали безліч запитань, починаючи від «Який потрібен стартовий капітал і звідки його брати?» до «Чи доводилося звільняти людей і за що?».

Присутні отримали довідник, де зібрано основну первинну інформацію, необхідну для реалізації власної бізнес-ідеї. У підсумку зустрічі організатори висловили думку, що поради успішних підприємців стануть безцінними для підприємців-початківців, а також тих, хто лише збирається розпочинати власну справу.