У гостях у бібліотеці-музеї "Літературне Тернопілля"

У рамках вивчення дисципліни «Інформаційне та інноваційне забезпечення діяльності бібліотек» студенти групи ДІД-31 відвідали бібліотеку-музей «Літературне Тернопілля». Екскурсію провела випускниця спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», а тепер бібліотекарка бібліотеки- філії #2 для дітей КУ «Тернопільська ЦБС»
Іванка Олійник. Вона розповіла, зокрема, про історію цієї книгозбірні.
У 2012 року при бібліотеці №2 для дітей Тернопільської міської ЦБС, яка знаходиться у пам’ятці архітектури XIX ст. “Вілла Грабовських”, відкрито музей “Літературне Тернопілля”.
Автором ідеї та куратором втілення проекту став начальник управління культури та мистецтв ( на той час) Тернопільської міської ради О.І. Смик. Експозиція музею розповідає про розвиток літературного процесу краю від найдавніших часів до сьогодення.
Основою фондів музею стали книги, документи, особисті речі, світлини та картини з приватних колекцій та архівів О.Смика, Є.Безкоровайного, Б.Демківа, Б.Бастюка, Г.Костів-Гуски, Я.Гевка, П.Сороки, Б.Мельничука, І.Олещука, Л.Крупи, В.Ярмуша, П.Тимочка, О.та В.Корнієнків та багатьох інших письменників та літературознавців краю.
Метою роботи музею є збереження літературного надбання краю, згуртування громади міста для відродження славетних традицій красного письменства Галичини.Бібліотека-музей тісно співпрацює з Тернопільським обласним об’єднанням НСПУ, Державним архівом Тернопільської області, обласним краєзнавчим музеєм, товариством “Просвіта”, освітніми закладами та іншими організаціями.
Студенти ознайомилися з фондами бібліотеки, експозиціями , занурилися у творчу атмосферу у кімнаті письменника, були присутніми на творчій зустрічі з авторкою Іриною Мацко.
Працівники бібліотеки докладають неабияких зусиль для мотивації дітей читати, бо ж саме школярі — основні користувачі цього закладу. І щотижня учні різних шкіл міста приходять на зустрічі з авторами, на відкриття виставок, презентації книг тощо.