Тренінг з дисципліни «Документаційне забезпечення діяльності організацій (за фаховим спрямуванням)»


2 грудня студенти третього курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» відвідали центральну міську бібліотеку м.Тернополя в рамках тренінгу з дисципліни «Документаційне забезпечення діяльності організацій (за фаховим спрямуванням)» (керівник курсу – доцент Конопліцька О.І.).

Головний бібліотекар ЦМБ Оля Уніят ознайомила майбутніх фахівців з документами, які функціонують в установі. Зокрема, студенти мали можливість погортати інвентарну книгу, книгу сумарного обліку бібліотечного фонду, щоденник роботи читального залу, формуляри. Також побачили, як складається на поточний рік графік масової роботи, де прописані усі заплановані заходи. Частиною роботи бібліотеки є і списання книг з балансу бюджетних установ. Ольга Уніят розповіла, за якими критеріями вибираються книги, і показала Акт про списання. Студенти відзначили, що складається він у трьох примірниках, як і вивчали у теоретичному курсі.

Неабиякий інтерес викликали створені силами працівників бібліотек усього міста артбуки. Це неймовірні видання, які засвідчують,що працівник бібліотеки ще й художник-декоратор, кравець, рукодільниця, має володіти різними техніками: квілінг, скрапбукінг, витинанка, малюнок на склі та інші.

Ще студенти побували в абонементі, де бібліотекар Любов Василівна провела екскурсію, показавши фонд і нові надходження. Усі дружно записалися і взяли книги. Студентів вразили умови роботи у бібліотеці, де є можливість почитати, попрацювати з рідкісними виданнями, попрацювати за комп’ютером, проводити тренінги та курси.