Тренінг з аналітико-синтетичного опрацювання інформації
07 листопада 2022 року для студентів другого курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», які завершили вивчення фахової навчальної дисципліни «Аналітико-синтетичне опрацювання інформації», організовано зустріч із працівниками Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки — практиками з багаторічним досвідом роботи в галузі.
Завідувач інформаційно-бібліографічного відділу Оленич Лариса Богданівна та завідувач відділу обробки літератури та організації каталогів Кульчицька Любов Михайлівна радо зустріли студентську молодь і поділилися секретами своєї натхненної роботи у книгозбірні.
На тренінгу обговорювали питання подальшого розвитку бібліотечної справи в Україні та за її межами, проблеми, які долають сучасні книгозбірні, напрями цифровізації й автоматизації різних напрямів бібліотечної роботи, пошук джерел фінансування та поповнення бібліотечних фондів, вирішення питань захисту інформації та місця для бібліотечних фондів тощо.
Стереотип про те, що бібліотека – це тільки місце для зберігання та випозичання книжок, був зламаний: майбутні фахівці з бібліотечно-інформаційної справи були вражені кількістю відділів Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки і напрямів, у яких книгозбірня здійснює свою діяльність. Ідеться про видавництво бібліографічних посібників і покажчиків, організацію дозвілля тернополян, допомогу користувачам у вивченні іноземних мов, послуги з добору, індексування та систематизації літератури, активну співпрацю з громадськими організаціями, видавництвами, освітніми установами, пропагування читання, популяризацію українськомовної літератури та культурної спадщини Тернопільщини тощо.
Було надзвичайно приємно, що до заходу долучився директор бібліотеки — Вітенко Василь Іванович, який розповів гостям про перспективні напрямки роботи книгозбірні, міжнародну співпрацю із закордонними організаціями, про можливість для майбутніх фахівців з інформаційної, бібліотечної та архівної справи знайти своє місце в бібліотеці й реалізувати себе не тільки в плані професійного розвитку, але й розширити свій світогляд, поглибити знання в різних царинах науки і культури.
Студенти мали змогу переконатися, що їхнє навчання за університетською лавою є цінним і практично-орієнтованим, а робота в сучасній бібліотеці — захоплива, різнопланова, творча й передбачає можливості кар’єрного та особистісного росту.
Кафедра інформаційної та соціокультурної діяльності висловлює глибоку подяку адміністрації і працівникам Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки за їхню віддану роботу на культурній ниві України, плідну співпрацю із соціально-гуманітарним факультетом ЗУНУ, надихання студентської молоді до сумлінного навчання та реалізації їхнього потенціалу в рідній країні!