Студенти та викладачі СГФ взяли участь у конференції «Чотири діалоги про Лесю Українку»

Студенти та викладачі кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності соціально-гуманітарного факультету Західноукраїнського національного університету нещодавно були слухачами конференції «Чотири діалоги про Лесю Українку», яка відбувалася у Тернопільській обласній бібліотеці для молоді. Захід приурочено 150-річчю з дня народження великої української поетеси, драматургині та громадської діячки.

У конференції взяли участь:

Надійка Гербіш – українська письменниця, перекладачка, кураторка з міжнародних прав;

Леся Вашків – доцентка кафедри теорії і методики української та світової літератури ТНПУ ім. В. Гнатюка;

Віра Рій – вчителька української мови та літератури ТНВК ШПЛ№2;

Теодозія Федорович – викладачка української мови та літератури, редакторка.

Учасники конференції говорили про основні віхи життєвого і творчого шляху Л.Українки, її драматургію, роль епістолярної спадщини у вивченні біографії, творчості, поглядів; про Лесю Українку як євроінтеграторку України.

Жвава дискусія велася з приводу активного, насиченого, непростого життя письменниці, їх актуальності для сучасного молодого покоління.

Студенти почерпнули багато нового, про що ще донедавна не писали у шкільних підручниках, змогли для себе визначити, хто ж була ця велика жінка.

Модерувала захід керівник клубу поціновувачів української літератури «ЛітПростір» Лідія Грищук.