Побачила світ книга Миколи Лазаровича «Душу й тіло ми положим за нашу свободу»: Україна в боротьбі проти збройної агресії Російської федерації (2014–2020 роки)

Побачила світ нова книга доктора політичних наук, професора кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності соціально-гуманітарного факультету Західноукраїнського національного університету Миколи Лазаровича «Душу й тіло ми положим за нашу свободу»: Україна в боротьбі проти збройної агресії Російської федерації (2014–2020 роки).
Автор, який був учасником цієї боротьби, подає нам російсько-українську війну, яка з 2014 р. триває в Україні, визначивши її передумови, ідеологічні засади та перебіг. Микола Лазарович аналізує сутність гібридної війни Росії проти Української держави, типи і способи її здійснення. Значну увагу в розвідці приділено процесам відродження українського війська, його перемогам і поразкам, ролі волонтерського руху в зміцненні обороноздатності нашої країни. Важливо, що автором узагальнено особливості і тенденції реакції міжнародної спільноти на порушення територіальної цілісності та суверенітету України, з’ясовано характер політики санкцій щодо РФ.
Микола Лазарович наголошує, що російська агресія стосовно України стала можливою не лише через створення в РФ де-факто нацистського режиму на чолі з В. Путіним, а й завдяки повальній підтримці його дій переважною більшістю громадян Росії. Тому ним встановлено попередні наслідки та уроки російсько-української війни.
Відрадним є те, що книга вийшла за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України і є безкоштовною для розповсюдження.
Сьогодні, у День Соборності України вихід таких видань є актуальним, як і осмислення головних причин військових дій на Донбасі та анексії Криму. Сила України – в єдності та порозумінні. Будь-який поділ, будь-який розкол послаблює країну, робить її вразливою.