ОХОРОНА ПАМ’ЯТОК КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ: досвід ДІАЗ у м. Бережани


Студенти 1 курсу освітніх програм «Менеджмент соціокультурної діяльності» та «Графічний дизайн» кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності Соціально-гуманітарного факультету були присутні на онлайн зустрічі з Оленою Степанівною Луговою, завідувачем науково-дослідного та музейно-просвітницького відділу ДІАЗ у м. Бережани. Захід відбувся в рамках тренінгу з дисципліни «Збереження культурної спадщини». Модерувала подію – керівник курсу, кандидат історичних наук, доцент Надія Іванівна Білик.

Першокурсники довідались про створення Державного історико-архітектурного заповідника у м. Бережани як науково-дослідного та культурно-просвітницького закладу, що забезпечує вивчення, охорону, реставрацію і використання об’єктів культурної спадщини в межах визначеної заповідної території.

У розповіді Олени Лугової йшлося про основні напрями роботи заповідника зі збереження пам’яток архітектури місцевого та національного значення. Так, в останні роки було проведено ремонтні та консерваційні роботи в комплексі замку Синявських. Ратуша в Бережанах внесена до переліку проєктів  держаної програми «Велика Реставрація». На жаль, з початком російського вторгнення ці заходи було призупинено.

Також пані Олена ознайомила студентів із діяльністю установи в умовах війни, розповіла про підготовку до евакуації історичних і культурних цінностей з фондової колекції, що нині налічує 4 тис. одиниць.

Студенти довідались про історію будівництва замку, його долю під час Першої та Другої світових воєн, у період радянської влади, в добу незалежності України.

У презентації було висвітлено такі заходи ДІАЗу, як наукові конференції, виставки, пленери, співпраця з міжнародними партнерами, діяльність заповідника в контексті збереження культурної спадщини.

Студентів запрошено на екскурсію до Бережан, які  внесені до списку малих історичних міст України.