Міжнародна співпраця в освіті


Сьогодні Мартін Тарай, PhD., проректор з питань освіти Католицького університету в Ружомберку (Словаччина) мав зустріч з викладачами кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ з метою обговорення питань процесу акредитації освітніх програм у Словаччині та Україні.
Для будь-якого навчального закладу у Словаччині чи в Україні акредитація надзвичайно важлива, адже саме її наявність підтверджує право університету провадити свою діяльність. Отримання акредитації дозволяє організовувати навчальний процес та проводити підготовку своїх студентів на різних рівнях. Європейські та українські університети зацікавлені у ній, тому що вона є вагомим механізмом підтвердження їхнього авторитету і надійності перед суспільством та державою, запорукою гарантування якості надаваних освітніх послуг.
Учасники вебінару обговорили тонкощі акредитаційного процесу у Словаччині, виокремивши спільні та відмінні ознаки із акредитацією в Україні, зокрема, порівнюючи із уже набутим викладачами кафедри досвідом. Цілком переконливим є розуміння, що процес акредитації є необхідним для подальшої інтеграції української освіти в європейський освітній простір, конкурентоздатності українського університету та його випускника.