Хто обізнаний, той озброєний


Війна — це не тільки боротьба з видимим ворогом, який убиває, руйнує і поділяє, але й із невидимим, що полює на розум, душі та почуття. Останній навіть страшніший, бо не розрізняє «передової» і «тилу», «військових» і «цивільних». Він спустошує із середини, перетворюючи людину на тіло: порожню біологічну оболонку із затьмареним розумом, без духовності, сили духу й волі. Йдеться про ворожу дезінформацію та пропаганду.
Сьогоднішня зустріч із Ольгою Григорівною Зимою, к. е. н., доцентом кафедри управління соціальними комунікаціями Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця була саме про те, як протистояти такому ворогові. Гостя провела лекцію-бесіду «Медіаграмотність: долаємо інформаційні пастки» для студентів І-ІV курсів спеціальності «Правова журналістика». Ключові проблеми лекції — типи маніпулятивного контенту, інструменти маніпулювання, способи протистояння маніпуляціям і запобігання їх поширенню.
Ольга Григорівна наводила цікаві приклади, багатого уваги приділила аналізові публікацій, які, на перший погляд, виглядають» невинно», але викликають збурення у суспільстві.
Особливо цінним для аудиторії є досвід лекторки із виявлення та нейтралізації фейкових новин. Вона дала багато практичних порад: як перевірити достовірність інформації і не потрапити в інформаційну пастку; як журналістам вести особисту сторінку в соцмережах, щоб не давати можливості використати оприлюднену інформацію проти її автора або маніпулювати нею; як грамотно застосовувати техніки дебанкінгу і пребанкінгу в роботі журналіста.
Щиро дякуємо Ользі Григорівні за актуальну тему, цікаві матеріали та цінний досвід!