Досвід управління проєктами у благодійній сфері для майбутніх менеджерів соціокультурної діяльності
31 жовтня 2023 р. в рамках «Інтеграційної сесії» на соціально-гуманітарному факультеті під гаслом «Великого бажайте» відбулася зустріч із Наталією Масник – заступницею директора Тернопільського благодійного фонду «Карітас», керівницею проєкту «Домашня опіка» та гуманітарного напрямку благодійного фонду. Учасники зустрічі — студенти спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності».
На початку розмови пані Наталя, розповідаючи про своє професійне становлення, яке розпочалося ще з 1999 р., зауважила, що робота у благодійній сфері – це місія, покликання і випадкові люди там не затримуються. Проте навіть найблагородніші ініціативи часто гальмуються через брак коштів, тому ефективним рішенням для їх реалізації стає проєктна діяльність.
На прикладі уже діючого проєкту «Домашня опіка», спікерка окреслила функції та обов’язки менеджера з проєктної діяльності, що полягають, насамперед, у: плануванні; мережуванні та картаграфуванні; роботі зі стейкхолдерами, налагодженні партнерства; вимогах (якісні послуги, державний стандарт); діджиталізації; адвокації, лобіюванні; фандрайзингу. Особливий наголос було зроблено на важливості волонтерства як способу популяризації діяльності в проєкті, зацікавлення громадського сектору через проведення волонтерських ініціатив. Також дуже важливо, насамперед, для потенційних донорів проєкту, наявність фахової освіти в учасників проєкту. У підсумку зауважила, що для результату, потрібна системна, всебічна, глибока праця. Без якісної координації проекту, стратегування, планування, звітності, результати будуть мізерними.
Наприкінці зустрічі Наталія Масник поділилася ідеями про майбутні проєкти, перспективами розвитку гуманітарного напрямку у благодійному фонді та можливостями для студентів, зокрема спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності», отримати практичний досвід зі створення та управління проєктами в рамках дуальної освіти.