Доріжка до неформальної освіти


23 квітня 2023 року професор кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності Західноукраїнського національного університету Ірина Шкіцька успішно завершила онлайновий курс «Modern education: how to teach effectively?» від Вищої школи «HUMANITAS» на міжнародній освітній платформі «NAVOICA».
«Сьогодні студентів активно заохочують до неформальної освіти та самоосвіти, але більшість із них мають страх перед невідомим, невдачами і не наважуються почати таке навчання. Я вирішила спочатку спробувати пройти такий курс сама, перевірити, чи достатній мій рівень володіння іноземними мовами для навчання в закордонних вишах і чи реально вкластися в терміни й отримати сертифікат», — ділиться своїми враженнями про курс «Modern education: how to teach effectively?» проф. Ірина Шкіцька.
На платформі «NAVOICA» доступні різнотематичні курси англійською та польською мовами. Навчальний матеріал гарно структурований, унаочнений діаграмами, кольоровими малюнками, таблицями. Крім текстових матеріалів, тут можна знайти також чудово дібрані аудіофайли (з можливістю текстової репрезентації). Кожен модуль завершується резюме та тестуванням, на яке учасник курсів повинен дати не менше ніж 7 з 10 правильних відповідей, маючи лише одну спробу.
Опрацьовувати матеріал можна у своєму темпі в зручний для себе час, але загальна тривалість такого навчання є обмеженою (становить приблизно місяць). Крім того, курси передбачають можливість виконання додаткових творчих завдань зі зворотним зв’язком, участь в онлайнових дискусіях та обмін думками з одногрупниками щодо проблем, що порушуються, перегляд фільмів і відео, дотичних тематиці навчання тощо.
Головну думку навчального курсу «Modern education: how to teach effectively?» Ірина Шкіцька сформулювала досить коротко: «Спочатку люби, а потім вчи!», зауваживши, що маючи великий досвід педагогічної роботи та глибокі знання у сфері педагогіки, вона відкрила для себе багато нового й має намір використовувати ці знання у своїй подальшій викладацькій діяльності.
Дорогі друзі, усі члени академічної спільноти, не бійтеся робити перші кроки назустріч новому, упевнено йдіть до мети, використовуючи різні способи, засоби та інструменти навчання!