«Більше, ніж одяг...»


11 березня 2024 року на соціально-гуманітарному факультеті ЗУНУ у межах міжнародної дискусійно-освітньої платформи «Академія слов’янської культури» відбулася особлива подія — популяризація українського народного вбрання як невід’ємної складової нашої національної ідентичності та проведення благодійного аукціону для підтримки потреб Збройних Сил України. Захід проходив у межах модуля «Культура та ідентичність» – «Більше, ніж одяг…» – кейс від Ольги Смачило. Нам випала чудова нагода стати учасниками презентації фотоальбому від бренду Malanka Fashion та поринути в атмосферу самобутності та історії нашого народу.
Український національний одяг здавна був символом волелюбності, ідентичності та патріотизму нашого народу. І сьогодні, в складний для країни час, він продовжує єднати та надихати нас у боротьбі за свободу. Ми вшанували хвилиною мовчання Героїв, які віддали життя за незалежність України.
На заході мали честь привітати почесну гостю – директорку департаменту культури та туризму Тернопільської ОВА Світлану Байталюк. До вітального слова та побажань приєдналася деканка соціально-гуманітарного факультету Оксана Гомотюк.
Унікальну розповідь про український автентичний одяг присутнім представила засновниця Malanka Fashion Agency, культурна дипломатка, Посол доброї волі держави Ізраїль, Посол миру від неурядової організації Дипломатична місія Global Peace, членкиня Міжнародного жіночого кінофоруму, учасниця проекту «Знай своєкоріння, знай себе!» Ольга Смачило. Авторські примірники фотоальбому Malanka Fashion – вишукані перекидні календарі розкривають красу традиційних українських костюмів з різних регіонів у поєднанні з сучасними модними тенденціями. Кожна сторінка – данина пошани культурній спадщині нашого народу.
Присутні відчули колорит української автентики та вкотре переконалися, що університет є спільнотою однодумців, амбасадорів українського культури та пошановувачів народних традицій.
У режимі онлайн долучилася Ярослава Хортяні Szlava Huk – президентка Світової федерації українських жіночих організацій, членкиня президії Світового конгресу Українців, екс президентка Європейського конгресу українців, голова товариства української культури Угорщини, екс депутатка парламенту Угорщини. У мерії Будапешта, за сприяння пані Ярослави, вперше презентовано колекцію фотосвітлин. Окремо привітали в онлайн-режимі Олену Скрипку Olena Skrypka – власницю унікальної колекції з понад 3000 одиниць українського автентичного одягу з усіх куточків України.
Родзинкою імпрези став благодійний аукціон. На аукціоні вдалося зібрати 69 000 гривень для підтримки Збройних Сил України! Це вражаюча сума, що стала можливою завдяки активній участі та щедрості всіх небайдужих: адміністрації Західноукраїнського національного університету та студентів соціально-гуманітарного факультету, професорсько-викладацького складу кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності, кафедри психології та соціальної роботи Андрій Гірняк, кафедри освітології та педагогіки, кафедри фізичної культури та реабілітації; завідувача кафедри комп’ютерних наук факультету комп’ютерних інформаційних технологій ЗУНУ Андрія Пукаса.
Висловлюємо щиру вдячність за підтримку ЗСУ, за любов до народних традицій та розуміння важливості культурної спадщини у збереженні національної ідентичності. Дякуємо, що розділяєте з нами це безцінне багатство!
Щиро дякуємо адміністрації ЗУНУ в особі ректора професора Оксани Десятнюк Oksana Desyatnyuk за колосальну підтримку! Висловлюємо вдячність Ользі Смачило за титанічну працю, любов до народних традицій та глибокий патріотизм! Наша повага усім, хто долучився до проведення та організації заходу Дмитро Худиик, Ілона Дядьо, Михайло Сулятинський.
Разом ми -– сила! Слава Україні! Україна Переможе!!!