БІБЛІОТЕКИ – ДУХОВНІ ЦЕНТРИ МІСТА ТЕРНОПОЛЯ


12 травня студенти першого курсу ОП «Менеджмент соціокультурної діяльності» та «Графічний дизайн» відвідали Тернопільську міську ЦБС з метою поглиблення знань про діяльність сучасних бібліотек та їх роль у збереженні культурної спадщини.
З розповіді в. о. директора Оксани Лехіцької вони довідалися про реорганізацію бібліотек міста Тернополя, які сьогодні вирізняються певною тематикою. Зокрема виокремлено бібліотеку-музей «Літературне Тернопілля», «Етноцентр», «Музей національної іграшки», окремий заклад приурочено лауреатам Коронації слова тощо.
Сьогодні бібліотеки Тернополя презентують духовну спадщину українства у формі мистецьких арт-буків, яких створено понад 60. Цей унікальний феномен занесено в Книгу рекордів України. Кожна мистецька книга створена в єдиному екземплярі й пов’язана з напрямом роботи бібліотеки.
Пані Оксана зробила короткий екскурс в історію створення арт-буків, приурочених визначним діячам України. Серед них – Митрополит Андрей Шептицький, Соломія Крушельницька, Богдан Лепкий, життя яких висвітлено через спогади, листи та фотографії. Краєзнавчу тематику представлено в арт-буках про перебування Івана Франка та Тараса Шевченка на Тернопільщині. Окремий арт-бук присвячено Володимиру Лучаківському, який був першим бургомістром Тернополя, українцем за походженням. Було цікаво поринути в історію міста Тернополя, довідатись про його архітектуру та визначні постаті. Студентів зацікавили оригінальні дизайнерські рішення, наприклад форма виконання арт-буку у вигляді кобзи чи фортепіано.
Студенти також переглянули виставку майстрині Євгенії Войнарської «Вишиванка – вічна пісня барв і кольорів» й були зачаровані красою українських орнаментів і технік вишиття.
Захід відбувся в контексті вивчення дисципліни «Збереження культурної спадщини» (керівник курсу – Надія Білик, кандидат історичних наук, доцент кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності ЗУНУ).