21 листопада - День Гідності та Свободи

Студенти та викладацький склад кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності соціально-гуманітарного факультету відзначили дев’яту річницю Революції Гідності — одного із знакових офіційних свят, встановленого на честь двох революцій, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках. Саме Революція Гідності об’єднала українців, які повстали проти насилля, несправедливості, порушення європейських демократичних цінностей та прав людини. Усі присутні взяли активну участь в дискусії щодо наслідків буремних революційних подій під керівництвом викладача кафедри Зоряни Михайлівни Степник, і чітко відзначили, що завдяки Революції Гідності Україна отримала новий шанс для цивілізаційного вибору, руху до демократії, очищення від тоталітарного минулого. Однак, на відміну від Помаранчевої революції, обстоювання власної гідності та свободи взимку 2013-2014 рр. коштувало Україні життя та здоров’я багатьох патріотів!
Революція Гідності докорінно змінила наше бачення і розуміння вибору. Суспільство чітко продемонструвало, що прагне європейського шляху. В лютому 2022 р. рф заходила на територію України з метою за три дні захопити столицю, але не врахувала одного моменту, що наше відчуття свободи, вибір наших громадян став одним із ключових чинників, що унеможливив реалізацію задумів ворога. Адже саме Революція Гідності стала першим переможним боєм кількасотлітньої війни! Те, що тоді дало снагу вистояти, тримає надійні тили й сьогодні! Це наша сила духу, воля і культура в її широкому сенсі!