Зустріч-спогад з Росохацькою групою


4 лютого 2021 року відділ міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки провів зустріч-спогад «Росохацька група. Спогади» у рамках суспільно-соціального проєкту «Гарт духу».

Почесний гість заходу Володимир Мармус, ініціатор і керівник підпільної групи, створеної в листопаді 1972 року, член Української гельсінської групи та Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих «Меморіал», поділився незабутніми та зворушливими спогадами про події, які відбулися в Чорткові 22 січня 1973 року.
У зустрічі взяли участь члени Росохацької групи Микола Мармус, Петро Вітів та Василь Лотоцький
Співучасниками зустрічі-спогаду були студенти спеціальності менеджмент соціокультурної діяльності Західноукраїнського національного університету та Володимир Ханас — український історик, краєзнавець, педагог, публіцист, громадський діяч. Студентка Софія Поберейко підготувала й озвучила презентацію «Росохацька група. Спогади». Також на зустріч завітали Олександр Смик, письменник, композитор, бард, голова Тернопільської обласної організації НСПУ, депутат Тернопільської міської ради, викладачі Західноукраїнського національного університету, бібліотекарі, журналісти.

Віра Горошок, модератор заходу, ознайомила учасників з книжками Володимира Мармуса з фонду Тернопільської ОУНБ, а на згадку про зустріч подарувала панові Володимиру бібліографічний покажчик «Література до знаменних і пам’ятних дат Тернопільщини на 2019 рік», який містить інформацію, приурочену до його 70-річчя від дня народження.

Наприкінці заходу відбулося погашення листівки «Росохацька група. Спогади», яку виготовили в рамках проекту «Кіномитці Тернопільщини» за сприяння Тернопільського обласного товариства Асоціації філателістів України (Юрко Заблоцький) та Софії Поберейко (авторки ескізу).

Зустріч звершилася під акорди пісні: «Над Чортковом прапори».
З відгуків про зустріч: Вікторія Бурміцька (ст. гр. МСд-31): «Ми маємо чим пишатись та що пам’ятати!»