Слово, що єднає


Дев’ятого листопада відзначаємо День української писемності й мови. Це особлива дата для кожного українця, адже, всі, хто носить у серці українське слово, беруться за ручку й папір і з трепетом чекають, коли прозвучать перші слова Диктанту національної єдності. У той момент відбувається справжня магія: натхненний і зосереджений, світ українства завмирає в єдиному подиху, зачарований музикою мови свого серця… Пишуть диктант юні й досвідчені, словесники й ті, хто обрав собі працю, не пов’язану зі словом; на роботі чи вдома, в Україні й далеко за океаном, незважаючи на різницю в часі й тисячі кілометрів простору…

Цього року Диктантові національної єдності виповнюється 20. Уперше він пролунав на хвилях Українського радіо у 2000 році. Спочатку його писали тільки в Україні. Написані тексти учасники надсилали поштою. Із 2015 року Радіодиктант національної єдності набув статусу міжнародного. До його написання долучалася все більша кількість людей із різних кінців світу. Тексти почали надсилати на електрону пошту.

Сьогодні писати диктант у День української писемності й мови – це вже добра традиція. За роки її існування змінилися і критерії добору самого тексту: спочатку його брали із готових збірників, а з 2014 –створюють на замовлення. Написав ювілейний Радіодиктант національної єдності письменник і видавець Іван Малкович, а диктувала його акторка  театру й кіно Римма Зюбіна.

Ювілейний Радіодиктант писала і студентсько-викладацька родина соціально-гуманітарного факультету Західноукраїнського національного університету. Уважні, навіть трохи схвильовані, єдині у помислах та меті, – усі ми відчули ті особливі емоції, знайомі кожному свідомому українцеві: належність до великого народу, натхненного красою свого слова, яке єднає не тільки Україну, але й світ…

Як ми писали диктант, дивіться на нашому YouTube каналі