Онлайн-зустріч адміністрації СГФ із представниками Папського Григоріанського університету (м. Рим, Італія)

17 вересня 2020 р. відбулася офіційна онлайн-зустріч адміністрації СГФ із представниками Папського Григоріанського університету (м. Рим, Італія).
У дружньому науковому колі спілкувалися декан соціально-гуманітарного факультету професорка Оксана Гомотюк, її заступниця доцентка Оксана Коваль, професор кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності ЗУНУ Юрій Щербяк, заступник декана факультету канонічного права професор Януш Коваль та декан факультету історії та культурної спадщини церкви Папського Григоріанського університету професор Марек Інглот.
Учасники зустрічі обмінювалися науковим досвідом, пізнавали освітній простір та специфіку університетів.
Папський Григоріанський Університет має багату історію, це — мультикультурний заклад, заснований Ігнатієм Лойолою 1551 року в Римі, яким і досі опікуються отці-єзуїти. Один із провідних богословських закладів світу, де навчаються студенти із 150 країн світу. Серед них є теж чимало українських студентів. Григоріанський університет має факультети богослов’я, філософії, канонічного права, історії Церкви, місіології, суспільних наук. При університеті існують інститути духовного життя, психології, релігійних досліджень, а також Вища школа латинської мови і літератури.
При Григоріанському університеті діють друкарня (з 1552) і Бібліотека, яка налічує більше 700 тис. томів (з них 25 тисяч рідкісних книг) і 3 тисяч найменувань періодичних видань.
І це вражає!
Спілкування було надзвичайно теплим та динамічним, хоча й обмеженим у часі.
Сторони домовилися про спільні наукові дослідження у галузі історії, можливість вивчати наукові джерела докторантами, аспірантами й магістрантами ЗУНУ в бібліотеці Григоріанського університету, організацію спільних наукових конференцій, круглих столів, публікацію монографій.
Усі залишилися задоволені приємною бесідою та щирими дружніми відносинами, що склалися.