Міжнародний науково-практичний семінар "Право на пам'ять" на юридичному факультеті


4 грудня 2019 року на юридичному факультеті Тернопільського національного економічного університету відбувся Міжнародний науково-практичний семінар «Право на пам’ять. Роль документального кіно у формуванні візій прав людини». Співорганізатори заходу – кафедра інформаційної та соціокультурної діяльності ТНЕУ, місцевий партнер Міжнародного мандрівного фестивалю про права людини Docudays UA, і Тернопільська кінокомісія.

У роботі семінару взяли участь: італійська режисерка Ніколь Рубіні, чий фільм «Шлях до гір» спонукав до гарячих, але доброзичливих дискусій, викладачі кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності проф. О. Є. Гомотюк, проф. І. Ю. Шкіцька, проф. Л. І. Біловус, доц. Ю. Ю. Боднарчук та студенти спеціальностей «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», «Професійна освіта. Інформаційне забезпечення».

Учасники обговорили суспільні виклики, пов’язані зі стереотипами минулого. Свою увагу вони зосередили на висвітленні прав людини в історії. Мова йшла про голодомор і голокост, масштабні депортації, примусовий вивіз на роботу, масові знищення в нацистських та радянських таборах, дітей-політв’язнів, правозахисну діяльність дисидентів у радянський період, відображення цих проблем у документальному кіно тощо.

Доповідачі були одностайними в тому, що порушена тема є дуже важливою і вимагає подальшого розгляду, відтак розпочинається підготовка матеріалів для подальшої дослідницької роботи і створення нових документальних стрічок про права людини в історії, про колективну пам’ять і майбутнє дітей.