Круглий стіл «Україна – Ізраїль: історична пам'ять та міжкультурний діалог»

13 вересня магістри та студенти спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності», викладачі кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства взяли активну участь у засіданні круглого столу «Україна – Ізраїль: історична пам’ять та міжкультурний діалог», метою якого було заохочення дискусії щодо участі єврейського населення в житті Тернопільщини зокрема та України загалом й вироблення рекомендацій із викладання та популяризації цієї теми.

Магістри долучились до розроблення проекту програми круглого столу, дизайну запрошень, також вони взяли участь у підготовці виступів учасників круглого столу.

Учасники зустрічі обговорювали такі питання: проблеми та перспективи пізнання історії українсько-єврейських взаємин у сучасній Україні; виклики та підходи до вивчення міжкультурних комунікацій міжвоєнної та повоєнної Галичини; місця пам’яті єврейства та їх збереження в Україні; внесок євреїв в українську культуру.

Привітала учасників засідання проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародна та інноваційна діяльність) Оксана Миронівна Десятнюк, модератором зустрічі виступила завідувач кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства Оксана Євгенівна Гомотюк.

З цікавими доповідями виступили Галина Подольська – доктор філологічних наук; Наталія Цимбал – директор Українсько-Ізраїльського центру освіти, науки і культури, завідувач кафедри практичного мовознавства Уманського державного педагогічного університету ім. П. Тичини, кандидат філологічних наук, професор; Ігор Дуда – директор Тернопільського обласного художнього музею, мистецтвознавець, заслужений працівник культури України; Михайло Андрейчин – голова Тернопільського обласного осередку Наукового товариства ім. Т. Шевченка, доктор медичних наук, професор Тернопільського державного медичного університету, заслужений діяч науки і техніки України; Федір Полянський – директор Державного архіву Тернопільської області, кандидат історичних наук, доцент; Ігор Банзерук – голова обласної організації «Єврейська община» та єврейської релігійної громади Тернопільської області; Степан Колодницький – екс-мер м. Підгайці, краєзнавець; Тетяна Федорів – молодший науковий співробітник Національного заповідника «Замки Тернопіля»; журналістка Ірина Небесна; а також науковці кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства.