Екскурсія до музею "Крипта Архикатедрального собору" в Тернополі

Студенти першого курсу освітньо-професійних програм «Культурна дипломатія» та «Графічний дизайн» відвідали музей «Крипта Архикатедрального собору», в якому представлено експозицію «Тернопіль сакральний». Під час екскурсії вони познайомились з історією сакральних пам’яток давнього міста, що свідчать про чисельні релігійні спільноти, які мирно співіснували впродовж століть. Йдеться про греко-католиків, католиків, православних та юдеїв. Кожна релігійна громада збудувала свій храм, однак через трагічні події в історії ХХ століття не всі споруди збереглися до наших днів. На згаданих прикладах студенти познайомилися з релігійною культурою Тернополя.

Найбільш вражаючим для  студентів було піднятися крутими сходами на одну з веж собору Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці. З оглядового майданчика дзвіниці відкрилася неповторна панора міста Тернополя. Також першокурсники довідались чимало нового для себе під час відвідин крипти, яка була відкрита завдяки реставраційним роботам у храмі за часів незалежності України.

Захід відбувся в рамках вивчення курсу «Історія та теорія української та світової культури» (керівник — кандидат історичних наук, доцент Надія Білик). Локацією став катедральний собор Тернополя, що репрезентує міжрелігійний і міжкультурний діалог у різні періоди історії Галичини. Під час екскурсії студенти по-новому відкрили для себе тему «Культура Візантії та західноєвропейського Середньовіччя».