ДНІ ЄВРОПИ У ЄВРОПІ


ДНІ ЄВРОПИ У ЄВРОПІ! Під таким гаслом відбулася екскурсія для студентів спеціальностей «Документознавство та інформаційна діяльність» і «Менеджмент соціокультурної діяльності», з ініціативи викладачів кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства. Захід став новим проектом кафедри у налагодженні міжкультурних комунікацій, вивченні специфіки управління соціокультурними установами, в ознайомленні з сучасними технологіями соціокультурної діяльності тощо.

Упродовж трьох днів студенти мандрували містами Чехії та Польщі. Маршрут був обраний не випадково, адже Прага є одним із найкрасивіших і найбільш відвідуваних столиць Європи, а Краків – найпопулярніше місто країни, що має статус студентської столиці.

Загалом екскурсійна програма видалася надзвичайно насиченою. У столиці Чеської Республіки студенти відвідали найстарішу резиденцію чеських королів – Вишеград та Пражський Град – символ чеської держави, один з найбільших фортифікаційних комплексів у світі. Пройшлися по Карловому мосту, потрапили у Празьку Венецію і здійснили неповторну прогулянку на паромі по ріці Влтаві. А ще собори, костели, синагоги, бібліотеки, музеї, галереї, сади, парки, ярмарки, крамнички… і лавина туристів. Не загубитися у цьому розмаїтті допомагала екскурсовод Іванна, українка, яка вже десятиліття живе у Празі. Саме від неї ми дізналися чимало цікавих фактів про країну і місто та отримали безцінні туристичні поради й «лайфхаки». Як висновок – одного дня, щоб оглянути усі пам’ятки Праги замало.

Наступним містом у екскурсійному маршруті став Краків. Знайомство із ним розпочали традиційно зі старого міста, зокрема із Вавеля – найбагатшого замку Речі Посполитої, центрального кафедрального собору і бастіону Барбакан. На Головній площі, де сконцентровано найбільшу кількість пам’яток міста, відвідали Ратушу, Базиліку святої Марії і Суконні ряди. У Кракові відбувся і гастрономічний тур, оскільки жоден не зміг встояти перед бубликами «обважанек», традиційним польським супом «журек» і морозивом. За рекомендацією краківського екскурсовода Марії (теж українки, випускниці Ягелонського університету) варто відвідати Підземний ринок, фабрику Шиндлера, колишній  єврейський квартал «Казімеж» і біль Польщі – концентраційний табір Аушвіц. Що ж  майбутня програма екскурсій вже визначена.

Мандрівка закінчилася несподівано швидко. Кожне із міст вразило своєю красою, історичною величчю, неповторністю і гостинністю. У кожному із них залишилися ті місця, куди хочеться повернутися знову.

Враження, емоції, приємні спогади і світлини від учасників екскурсії:

Максим Білоус, студент МСД-11: Подорожі з друзями – це найкраще, що може бути. Найбільше сподобався «журек», ну дуже смачний.

Віка Хом’якова, студентка ДІД-31: Неймовірна Прага. Місто в яке хочеться повернутися знову. Безперечно, поїздка вдалася і такі емоції неможливо забути.

Зоряна Гонзул, студентка МСД-41: Прага – безумовно дуже колоритне місто. Починаючи з щирих та привітних людей, закінчуючи галасливими забавами на вулицях міста з келихами пива в руках. Місто в яке хочеться повернутись.

Ірина Недошитко, викладач кафедри ДІДУ:  Подорожі множать всі людські емоції. Два дні неймовірних вражень та емоцій від перебування з моїми подругами та студентами спеціальностей «Документознавство та інформаційна діяльність» та «Менеджмент соціокультурної діяльності» в Празі та Кракові. Люблю вас усіх та дякую за круті вихідні.

Олександра Патряк, викладач кафедри ДІДУ: Чудова поїздка! Велике дякую за позитив, цікавість, цінність та приємно проведений з вами час!

Олена Конопліцька, доцент кафедри ДІДУ: Дякую усім за компанію, гарний настрій, фото та підтримку у нашій подорожі. / Олена Стефанищин, доцент кафедри ДІДУ