Зустріч із заступницею начальника управління культури Тернопільської ОДА, начальницею відділу культури, охорони культурної спадщини управління Світланою Байталюк

8 жовтня у рамках проєкту «ПРОсвіторія» відбулася зустріч із заступницею начальника управління культури Тернопільської ОДА, начальницею відділу культури, охорони культурної спадщини управління Світланою Байталюк.
Дискутували з приводу інформаційної політики у галузі культури, від ефективності якої залежить функціонування розгалуженої мережі закладів культури Тернопільщини.
Як зазначила п. Світлана, здавалося б умови карантину мали значно утруднити галузь культури, що зорієнтована переважно на глядача.
Однак карантин відкрив нові можливості для роботи в режимі онлайн: «Історія одного експонату», «Тиждень музичного антивірусу», участь в грантових проєктах, міжнародних акціях («Music Week 2020»), організація спільних програм («Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір»), віртуальні екскурсії; у період послаблення карантинних обмежень відбулися майстер-класи народних ремесел, конкурси аматорського художнього мистецтва, музеїв під відкритим небом, наповну заявив про себе музей-печера Вертеба, музей трипільської культури, що до того ж має давню і трагічну історію – ось далеко неповний перелік того, що не просто було зроблено установами культури області, а заявлено і презентовано не тільки тернополянам, Україні загалом, а й за кордоном.
Безперечно, п. Світлана наголосила, що без послідовної і тривалої, правильної інформаційної кампанії в Інтернет-просторі, соціальних мережах, ЗМІ це було б малоефективним. Насамкінець заступниця начальника управління культури Тернопільської ОДА відзначила важливість фахівців у галузі культури, підготовка яких здійснюється кафедрою інформаційної та соціокультурної діяльності на соціально-гуманітарному факультеті ЗУНУ, та висловила побажання у подальшій тісній співпраці.